Beşiktaş'tan Voleybol Hamlesi

Beşiktaş'tan voleybol hamlesiBeşiktaş Kulübü Voleybol, Hentbol, Bedensel Engelliler, Cimnastik, Atletizm, Satranç, Briç Şubeleri ile BJK Eğitim Kurumlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, Fikret Orman'ın da onayıyla ciddi çalışmalar yap

19.08.2015 - 11:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş Kulübü Voleybol, Hentbol, Bedensel Engelliler, Cimnastik,Atletizm, Satranç, Briç Şubeleri ile BJK Eğitim Kurumlarından SorumluYönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, bayan voleybolunda gelecekten umutluolduklarını söyledi.Karacan, AA muhabirine yaptığı açıklamada,amatör sporlarda başta başkan Fikret Orman olmak üzere ciddi çalışmalaryaptıklarını ve bayan voleybol takımının yavaş yavaş daha iyi konumageldiğini belirterek, "Takım olma yolunda çok önemli mesafe kazandık"dedi.

Erdal Karacan, özellikle Arjantinli oyuncu Paula YamilaNizetich'in takıma ciddi katkısı olduğunu vurgulayarak, "Oyuncularınbirbirine uyumu üst seviyede. Beşiktaş voleybol takımı gelecek sezon dakadrosunu koruyarak, bir iki takviye yaptığı takdirde üst seviyedemücadele verecektir. Bu şekilde üstteki dörtlü grubu zorlayacaktır" diyekonuştu.

Voleybolda Bayanlar CEV Challenge Kupası 8'li finalinrövanşında yarın İsviçre'nin Kanti Schaffhausen ile yapacakları maçadeğinen yönetim kurulu üyesi Karacan, "CEV Challenge Kupası'nda yarınkarşılaşacağımız Kanti Schaffhausen göre daha kaliteli bir takımız. Turugeçeceğimize inanıyoruz. Kupada gidebileceğimiz yere kadar gitmeyiamaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.Karacan, Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi'nde Eczacıbaşı VitrA'yı 3-2mağlup eden takımlarının ikinci yarıda buna benzer sonuçlara imzaatabileceğini dile getirdi.

Hedeflerinin her zaman ilk dörttakımın içine girmek olduğunu anlatan siyah-beyazlı kulübün yöneticisi,"İkinci yarıda Eczacıbaşı VitrA maçında olduğu gibi önemli sonuçlaraimza atabiliriz" dedi.

Başarılı sonuçların içinde son yıllardavoleybola damgasını vuran VakıfBank ile yapacakları maçların olupolmayacağıyla ilgili de Erdal Karacan, "VakıfBank dünya voleybolu içinbir simge. Çok önemli başarılara imza attılar. Bu nedenle VakıfBank'asaygı duyuyoruz ve başarıların devamını diliyoruz. Büyük yatırımlaryaptılar. Tabii ki Beşiktaş da ne olursa olsun mücadelesini verecektir.VakıfBank'tan geçen sezon bir set almıştık. Yenmek neden olmasın?Beşiktaş adıyla her şeyi yapabilecek güce sahiptir. Oyuncularımız dabunun bilincinde" değerlendirmesinde bulundu.

Amatör branşlarda önemli sponsor desteği sağladıklarını ifade eden Karacan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hentbol,basketbol, bedensel engelli takımlarımıza sponsor desteği geldi. Sadecevoleybol kaldı. Bu sezon olmasa da gelecek sezon Beşiktaş VoleybolTakımı'nın da büyük bir destekçisi olacaktır. Yapılanmanın en büyükayağı sponsorluk. Voleybol takımımızın sponsorluk olayı gerçekleştiğitakdirde büyük ölçüde hedeflere doğru ilerleyeceğiz."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@