Beşiktaş'tan Vodafone Arena için 2 flaş karar!

Beşiktaş'ta, inşaatı süren Vodafone Arena için geri sayım sürerken, yönetim kurulu, taraftarları çok yakından ilgilendiren 2 karar aldı.

GÜNDEM 18.02.2016 - 12:49 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
Kararların ilki Beşiktaş Kulübü'nün üç efsane ismi ile ilgili...
Vodafone Arena’nın numaralı alt tribününe kurucularından Şeref Bey'in, kapalı alt tribüne ise unutulmaz futbolculardan Baba Hakkı’nın adı verilecek.
Beşiktaş yönetimi ayrıca, futboluyla olduğu kadar futbol yazarlığıyla da basında ayrıcalıklı bir yer edinen eski futbolcusu Vedat Okyar’ın adını da basın tribününe verme kararı aldı.
Stadın isim sponsorluğu için 115 milyon dolara Vodafone Arena ile 10 yıllığına anlaşan siyah beyazlılar, deniz tarafındaki kale arkasının isim sponsorluğunu Denizbank’a, diğer kale arkasının isim sponsorluğunu da Spor Toto’ya satmıştı.
TARAFTAR İSİMLERİ DE YAZILACAK
Kulübün bir diğer projesi de taraftarların isimlerinin olduğu plakaların stat duvarlarına asılması... Buna göre, belirlenecek bir ücret karşılığında isteyen taraftarların isimlerinin yazılı olduğu plakalar bir yıl boyunca stat duvarına çakılacak. Benzer uygulamalar Avrupa’nın önde gelen kulüpleri tarafından da hayata geçirilmiş durumda.
KOLTUKLARIN YARISINDAN FAZLASI TAKILDI
Bu arada, stadyum inşaatında hızla sonra yaklaşılıyor. Çelik çatı inşaatının tamamlanmasının ardından çatı kaplama işlemine geçildi. Çatı kaplama işlemenin önümüzdeki ay içinde tamamlanması planlanıyor.
Tribünlerdeki koltuk takılması çalışmalarına da hız verildi. Şu ana kadar stadyumunda bulunan koltukların yüzde 50’sinden fazlası yerlerine takıldığı belirtildi. Koltuklarla yazılan "Vodafone Arena" ve "Beşiktaş" yazıları da tamamlandı.
VİNÇLER DIŞARI ÇIKARILDI
Futbol sahasının yapımı da hızla sürüyor. Çelik çatı iskeletinin yerine yerleştirilmesiyle, stadyumun içinde bulunan 3 dev vinç sökülerek dışarı çıkarıldı. Proje gereği 50 santimetre alçaltılan zeminde çimlendirme öncesi son hazırlıkların yapıldığı belirtildi.Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın kesin açılış tarihi ise önümüdeki günlerde düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanması bekleniyor.


KAYNAK:HÜRRİYET

Gelişmelerden Haberdar Olun

@