Siyah-beyazlılar, ilk hazırlık maçında Avusturya temsilcisi Sturm Graz'a boyun eğdi. Goller 37'de Hadzic, 71'de Klaric'den geldi. Kartal, net fırsatları değerlendiremedi


Beşiktaş, yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde yaptığı ilk hazırlık maçında Avusturya temsilcisi Sturm Graz'a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ilk yarısı düşük bir tempoda oynandı. İlk yarım saat içerisinde temsilcimiz önce Kerim, ardından Pektemek ile iki gol pozisyonuna girdi ancak topu filelere göndermeye başaramadı. Evsahibi Graz, 37. dakikada Hadzic'in serbest vuruştan attığı golle öne geçti: 0-1. Bu golün ardından Pektemek ve Beck'in şutları golle sonuçlanmayınca devre bu skorla kapandı. 

Değişiklikler yetmedi 
İkinci yarıya 4 oyuncu değişikliği ile hızlı başlayan siyah-beyazlılar, 46'da Serdar'la yakaladığı beraberlik şansını kullanamadı. 71. dakikada Sturm Graz kullanılan serbest vuruş sonrası, seken topta Klaric kafa vuruşuyla farkı ikiye çıkardı: 0-2. Bu dakikadan sonra 4 değişiklik daha yapan temsilcimiz, farkı kapatmayı başaramadı ve sahadan 2-0 mağlup ayrıldı.

NASIL OYNADILAR?

BECK: Önünde Kerim varken, pek ileri çıkamadı ama Olcay gelince daha iyi anlaştılar gibi. Üç kez çıktı, bir şut attı, savunma da da pek hata yapmadı.

TOSİC: Bildiğimiz Tosic güçlü fiziğiyle ağır bir görüntü veriyor ama kazın ayağı öyle değil. Oldukça çabuk ve öne çıkmayı da 
seviyor.

MİLOSEVİC: Genç bir oyuncu ve oldukça yetenekli. İlk yarıda iki kez gereksiz risk alıp top kaptırdı. İkinci yarı havadan, yerden daha iyiydi.

OĞUZHAN: Ön libero oynadı. Öncelikli görevi takımı ileri itmekti, bunu zaman zaman iyi yaptı. İkincil görevi olan savunmaya katkıyı ise yeteri kadar yapamadı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Icrypex deplasmanda derbiyi kaybetti Beşiktaş Icrypex deplasmanda derbiyi kaybetti

G. TÖRE: İsmi oyuna girdi ama kendisi pek sahada yoktu. Takımın geneli gibi o da yorgun bir görüntü verdi. Özlenen Gökhan bu değildi

ESLEM: Bonus kafa çok yetenekli ve top tekniği mükemmel. Bu sezon bir şekilde forma şansı bulursa o şansı mutlaka kullanacaktır...

SOSA: Arjantin'e dönmek için çok uğraşan ama yönetimden izin alamayan Sosa, neredeyse hiçbir şey yapmadan koca 45 dakikayı tamamladı.

CENK: İlk golde barajın hatasına bozuldu. İkinci golde de hem zamanla hatası hem de şanssızlık yaşadı. O moralle maçı zor tamamladı.

ATİBA:Bıraktığı yerden devam ediyor. Yine güçlü ve dinamikti. Sözleşmesini uzatmak için yönetimi bir hayli zorladı ama kalması da iyi oldu.