Beşiktaş'tan 'malvarlığı' açıklaması

Beşiktaş yönetimi, kulübün tüm malvarlığını kaybedebileceği yönündeki haberleri yalanladı.

GÜNDEM 20.11.2014 - 23:22 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş yönetimi, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'in "vakıf kurulursa Beşiktaş tüm malvarlığını kaybedebilir" şeklinde kongre üyelerine mektup gönderdiği ve ilk tüzük tadil kongresinde vakıf ve üniversite kurma yetkilerinin kaldırılması gerektiğine ilişkin habere yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

Kulüp tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Hürriyet gazetesinde yer alan haberin, bir yıkım ve korku havasında yansıtılması bizleri üzmüştür. Gazete ile herhangi bir görüşme yapmayan Divan Kurulu Başkanımız Yalçın Karadeniz'in bilgisi dışında yapılan haberdeki bilgiler de abartılıdır.

Kulübümüzün 2013 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu gündeminin 10. Maddesi gereğince yapılan oylamada, oylamaya katılan üyelerin OYBİRLİĞİ ile "BJK-Kabataşlılar Üniversitesi kurulması ve bu konuyla ilgili olarak Vakıf kurulması "yönünde Yönetim Kurulu'na yetki verilmiştir.

Toplantıya katılan Genel Kurulu üyelerinin OYBİRLİĞİ ile verdiği yetkiye istinaden, Kabataş Erkek Lisesi Vakfı ve Kabataş Erkek Lisesi Derneği ile yapılan temaslar sonucunda, ortak bir vakıf kurulması ve kurulacak olan bu vakıf bünyesinde de Beşiktaş JK - Kabataş Erkek Lisesi Üniversitesi kurma fikri doğmuş, ancak Derneğimize ait herhangi bir nakdi veya gayri nakdi bir karşılık sunulması gibi bir taahhütte bulunulmamıştır.Kaldı ki Tüzüğümüzün 28. maddesinin p bendi gereğince "Dernek taşınmazlarının kurulan vakfa devredilmesi hususunda genel kuruldan yeniden yetki alınması gerektiği" açıktır.

Yukarıda belirtilen açıklamalardan da anlaşılacağı üzere; ortada verilmiş herhangi bir taahhüt bulunmadığı gibi, yeni bir genel kurul kararı bulunmadan nakdi veya gayri nakdi bir taahhütte bulunulamayacağı da aşikardır.

Yönetim Kurulumuz'un Beşiktaşımız'ın geleceğine yönelik alacağı kararlarda çok titiz davrandığını ve olumlu-olumsuz her türlü durumu dikkatle gözden geçirdiğinin bilinmesini istiyoruz. "

Gelişmelerden Haberdar Olun

@