Beşiktaş, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamayla bundan sonra futbolcu transferlerinde ücretleri borsaya bildirmeyeceğini duyurdu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda
Beşiktaş,  yapacağı futbolcu transferlerinin ücretlerini artık paylaşmayacak. Siyah-Beyazlılar'In Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklama şöyle:
Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 2016/03 sayılı kararı uyarınca, Şirketimiz içsel bilgilerinin kamuya açıklanmasına ilişkin uygulamaların gözden geçirilmesi neticesinde; yapılan işlemlerin sermaye piyasası aracının değerine, fiyatına ve yatırımcıların yatırım kararlarına olası etkileri gözönüne alınarak, futbolcu transfer bedelleri, futbolcu kiralama bedelleri ve futbolcu ücretleri vb. konularda yapılacak açıklamalarda bir önemlilik eşiği tespit edilmesine ve bu bağlamda karar tarihi itibariyle, önemlilik eşiğinin, Kurul özel durum açıklamaları rehberi çerçevesinde Şirketimizin kamuya açıklanan son bilançosundaki maddi duran varlıklarının toplam net değerinin en az %25'i veya aktif toplamının en az %10'u olarak belirlenmesine karar verilmiştir.  

Bilindiği gibi Fenerbahçe de  aynı şekilde futbolcu transferlerinde ücretleri KAP'a bildirmiyor.