Beşiktaş'tan Büyük Jest

İnönü Stadı’nın yıkılmasıyla yuvasız kalan Kartal, geçen sezon kombine alan 8 bin 500 taraftarıyla onların birer misafirini unutmayacak. Siyah-beyazlıların bu taraftarlarından para almayacağı ve yeni kombine kartları bu kişilere bedava vermeye hazırl

GÜNDEM 09.06.2014 - 02:15 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Yeni sezonun başlangıcına yetişmeyeceği kesinleşen Vodafone Arena içinnatifler üretmek adına çalışan Beşiktaş, geçen sezon bu zorludönemde kombine kart alan taraftarına büyük bir jest yapmayahazırlanıyor.


Kendi sahasında görünen karşılaşmalarını önce KasımpaşaRecep Tayyip Erdoğan ve Atatürk Olimpiyat statlarında oynayan Beşiktaş,sadece 8 bin 500 civarında bir kombine kart satabilmişti. İkitelli’dekiAtatürk Olimpiyat Stadı’na taraftar çekebilmek için “Bir kombineye birbedava” kampanyası yapan ve tribünleri doldurabilmek için uğraş verenBeşiktaş Yönetimi, yeni sezonda kendisine bağlı kalan bu taraftarınakombineyi “bedelsiz” olarak dağıtmanın düşüncesine girdi.BaşkanFikret Orman tarafından söz verilen stadın yetişmemesi nedeniyletaraftarının gönlünü almaya hazırlanan siyah-beyazlılar, bu şekildeyeniden seyirci bulmaya çalışacak.


İnönü etkilemediVodafoneArena’nın bitimine kadar, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacakmış gibihareket eden Beşiktaş Yönetimi, natif statlar konusunda daarayışlarını sürdürüyor. Başakşehir Stadı için olumsuz yanıt alansiyah-beyazlıların Gebze’deki stadı bile düşünebileceği dile getirildi.Sezonu3. sırada tamamlayarak Şampiyonlar Ligi’ne ön elemelerden katılacakBeşiktaş, İnönü Stadı’ndaki inşaat nedeniyle evinden ayrı geçirdiğisezonda ilginç bir istatistik tutturdu. Sezonu 62 puanla tamamlayansiyah-beyazlılar, 2009-10 sezonundan beri en iyi puanı 2013-14 sezonundayakaladı.
Özellikle iç saha puan durumunda daha başarılı bir rakamaulaşan Kartal, 36 puan toplayarak yine 2009-10 sezonundan sonraki en iyiortalamasını yakaladı. Son 10 sezonun geneline bakıldığında da en iyi5.  puan ortalamasını tutturan Beşiktaş, eleştirilerin aksine Olimpiyatve Recep Tayyip Erdoğan statlarında oynadığı 17 maçta sıkıntı yaşamadı.
 

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@