Beşiktaş, Kasımpaşa maçıyla birlikte "Feda" sloganıyla başladığı sezonda, kalbinin derinliklerinde sakladığı Şampiyonluk rüyasına 'Veda' etti.Beşiktaş'ın geçen hafta Trabzonspor maçında oynadığı futbolu görünce aslında bir çok Beşiktaş'lı beklenmedik şeki

Beşiktaş, Kasımpaşa maçıyla birlikte "Feda" sloganıyla başladığı sezonda, kalbinin derinliklerinde sakladığı Şampiyonluk rüyasına 'Veda' etti.
Beşiktaş'ın geçen hafta Trabzonspor maçında oynadığı futbolu görünce aslında bir çok Beşiktaş'lı beklenmedik şekilde uykularına giren şampiyonluk rüyasından uyanmıştı.
Samet hoca "Trabzon'dan alınan 1 Puan iyidir" demişti! O mantıkla bakarsanız Kasımpaşa karşısında alınan mağlubiyet de sürpriz değil o zaman.
Mavi Beyazlılar Süper Ligin derli toplu oynayan 2-3 takımından biri Trabzon'la arasında 9 Puan fark var, üstelik bu sezon büyük maçlarda büyük oynamayı başardılar. Beşiktaş ise Fenerbahçe karşısında aldığı mucizevi galibiyet dışında, ligin vasatı aşan hiç bir takımını yenemedi. Fenerbahçe maçı olmasa ligin ilk beş sırada ki takımlara karşı galibiyeti yok. 
Beşiktaş aslında bu sezona sıkıntılarla başlamasını ligin ilk yarısında avantaja çevirdi, Siyah Beyazlılar karşısında, hemen her takım kazanma düşüncesiyle sahaya çıktı. Alt sıralarda ki takımların bile Beşiktaş'ı yenebileceklerine olan bu inancı, bu deneyimsiz takımın kendini ifade etmesine zemin hazırladı; fakat kadro yapısında ki zfiyet, üst üste gelen sakatlıklar ve yanlış hamleler Beşiktaş'ın mucize hayellerini baltaladı.
Kalecisiz, natifsiz ve yetersiz kadro yapısı, Beşiktaş'ın bu yarışın dışına iten başlıca nedenler, Muslera, Schalke maçında bir kalecinin takım için ne ifade ettiğini bir kez daha gözler önüne sererken, McGregor ve Cenk, kaba tabirle "Al birini vur ötekine" misali beklentilerin çok gerisinde kaldı.
Beşiktaş Özkaynak düzeninin kurucularından Hamdi Serpil Tüzün'ün "Bir futbol takımını üç şekilde incelemek  lazım, "Kaleciler Golcüler ve Diğerleri" sözünden yola çıkacak olursak Beşiktaş'ta ki eksikliği görebiliriz. 
Biraz kıpırdayan orta sahası ne zaman hata yapacağı belli olmayan savunması ve tam olarak ne istediğini bilmeyen hocasıyla Beşiktaş'tan bu kadar...