Beşiktaş, Almanya merkezli Bild gazetesinin yaptığı iflas haberiyle ilgili açıklama yaptı. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, ''116 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü kulübü hakkında hiçbir gerçekliğe dayanmayan, sadece yoruma dayalı yapıl

Beşiktaş Kulübü, Almanya'nın Bild Gazetesi'nde yer alan "iflas" haberiyle ilgili açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma

İşte o açıklama;

Alman gazetesi Bild’in 116 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü kulübü hakkında hiçbir gerçekliğe dayanmayan, sadece yoruma dayalı yapılan haberinin gerçeklerle ilgisi yoktur.

Aksine, son yıllarda UEFA temsilcilerinin bile bütün raporlarında ülkemiz futbol kulüplerinin içinde bulundukları genel finansal tablolara kıyasla, Beşiktaş JK gidişat olarak en iyi kulüp gösterilmektedir.

Bununla birlikte Kulübümüzden, gazetecilik etiği gereği herhangi bir görüş bile sorulmadan, genel yorumlar üzerinden hazırlanan bu haberin hangi dayanaklarla oluşturulduğunu sorgulamak durumundayız.

Konuyla ilgili Almanya’da yasal çerçevede gerekli işlemlerin yapılmakta olduğunu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla, Beşiktaş JK

Bild'in haberi özetle şu şekildeydi...

''Türkiye'nin en eski kulübü Beşiktaş iflasla karşı karşıya. Yıldız futbolcular, alacakları nedeniyle takımdan ayrıldı. Başkan ve teknik direktör arasındaki anlaşmazlık nedeniyle takım düşüşe geçti. Türkiye'de önemli bir dönüşüme gerek duyuluyor.''