Beşiktaş'ın 2008 yılında İtalya'nın Udinese takımından transfer ettiği Çek futbolcu Sivok, sezonun ikinci yarısı öncesi Beşiktaş'a veda etmeye hazırlanıyor.

Gözden kaçırmayın

60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor 60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor

Beşiktaş ile Tomas Sivok'un yolları ayrılıyor.

7 sezondur siyah-Beyazlı takımda görev yapan Sivok, son dönemde yaşadığı sakatlıklar nedeniyle formasından uzak kalmıştı. Sezon sonu mukavelesi sona erecek olan 31 yaşındaki oyuncu, yönetim ve teknik heyetin yeni sözleşme konusunda istekli olmamaları nedeniyle devre arasında Beşiktaş'tan ayrılma kararı aldı.

Ayrıca Alexander Milosevic'in transferi sonrası forma şansı daha da azalan Sivok, yönetim ile masaya oturup sözleşmesini feshetmek için görüşmelerde bulunacak. Siyah-Beyazlı teknik heyetin ve futbol komitesinin de Çek futbolcu ile yolların ayrılmasına sıcak baktığı ifade edildi.

Tomas Sivok'un Süper Lig'den bazı kulüpler ile görüştüğü öğrenilirken, futbol hayatına bir süre dahaTürkiye'de devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: Ntvspor