Erman Kunter, 6 yıl Fransa'nın Cholet takımını çalıştırmış ve takımını 2009 - 2010 sezonunda Fransa Şampiyonu yapmıştı.


Geçtiğimiz günlerde Erman Kunter'in Beşiktaş yönetimine istifasını sunduğu fakat Beşiktaş'ın basketboldan sorumlu yöneticisi Hakan Özköse'nin büyük ısrarları sonucu Erman Kunter, sezon sonuna kadar takımın başında kalmayı kabul etti.


Erman Kunter'in Fransa'nın Le Mans kulübüyle büyük ölçüde anlaştığı ve Fransız yöneticilerle İstanbul'da buluşup gelecek sezon için detaylı bir rapor verdiği öğrenildi.Erman Kunter'in Le Mans kulübüyle 3 yıllık bir anlaşma yaptığı iddia edildi.


Beşiktaş yönetimide bu olaylardan yola çıkarak basketbol direktörlüğü için Yiğiter Uluğ ile prensipte anlaştığı öğrenildi.YİĞİTER ULUĞ KİMDİRGelişim Yayınları'nın dergileri, Söz gazetesi, Yeni Yüzyıl gazetesi veNTV'de çalıştı. Bir yıl İspanya'da, çok merak ettiği FC Barcelona'nınçatısı altında yaşadı. Dönüşünde, 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nınorganizasyonunda görev aldı. Radikal gazetesinin spor editörlüğünüyürüttü, Radikal Futbol dergisini çıkardı. 2003-2006 yılları arasındaVatan gazetesinde hem spor, hem de kent kültürü üzerine yazılar yazdı.2006-07 yıllarında NTV’de ve NBA TV’de basketbol yorumculuğu yaptı, SLAMve NBA Türkiye dergilerinde yazdı. İki ayrı dönemde, Fatih Terim veGuus Hiddink'in teknik direktörlüğünde Türk Milli Futbol Takımı'nıniletişim koordinatörlüğünü üstlendi. Kadir Has ve BahçeşehirÜniversitelerinde spor iletişimi dersleri verdi. Murat Murathanoğlu ileberaber 24 ve TRT-3 ekranlarında sürdürdüğü basketbol yorumculuğunu,2011-12 sezonunda Lig TV'ye taşıdı. Beko Basketbol Ligi maçlarınınyayınlarında görev aldı. Çeşitli seçkilerde yer almış makaleleri ve“Hatice’ye Mektuplar” (İletişim Yayınları, 2003) adlı bir kitabı var.