Beşiktaş, 14. hafta geride kalırken hanesine 32 puan yazdırdı. Maç başına kazanım 2,28 oldu. Son şampiyonluğun geldiği 2008-09’da ise aynı hafta itibariyle puan ortalaması 1,78’de kalmıştı

Gözden kaçırmayın

Batshauyi, Gomez'in istatistiğine ortak oldu Batshauyi, Gomez'in istatistiğine ortak oldu

Beşiktaş, önceki gün karşılaştığı Akhisar Belediye’yi 3-1 yenerek ligdeki liderliğini sürdürdü. Sakatlar ve cezalılarla boğuşan, stadının bakımda olması nedeniyle maçlarını göçebe gibi yapan Siyah-Beyazlılar, ligde üst üste 6’ncı maçını kazanarak şampi- yonluk yarışındaki rakiplerine de önemli bir gözdağı verdi. Kartal, sezonun 14. haftası geride kalırken hanesine yazdırdığı 32 puanla da dikkatleri üzerine çekti. Siyah-Beyazlılar karşılaşma başına 2,28 puan toplayarak rakiplerini geride bıraktı.

TARAFTARLAR HEYECANLANIYOR

Kartal’ın bu performansı taraftarlarını şimdiden şampiyonluk yolunda heyecanlandırmaya başladı bile. Tribünler takımın bu performansı devam ettiği takdirde sezon sonunda ipin göğüsleneceğine inanıyor. Siyah-Beyazlılar’ın son şampiyonluğunu kazandığı 2008-09 sezonuna baktığımızda ise taraftarların pek de haksız olmadıklarını görüyoruz. O sezon 71 puanla şampiyon olan Beşiktaş, o sezonun 14. haftasını 25 puanla kapatmıştı. 14 maçlık periyotta 1.78 puan ortalaması tutturan Siyah-Beyazlılar, sezon sonunda ise 2.08’i yakalamıştı. Bu sezon an itibariyle bu ortalamaları geride bırakmış durumdalar.

GOL ORTALAMASI LİDERİ CİMBOM

Ligde ikinci sırada yer alan Galatasaray ise gol yollarındaki etkinliğiyle dikkat çekiyor. Sarı-Kırmızılılar, bu sezonki resmi maçlarda yakaladığı 1.73’lük gol ortalamasıyla bu alanda zirveye oturdu. Aslan, sezon başından bu yana yaptığı 40 resmi maçta 23 gol kaydetti.