Teknik direktör Şenol Güneş'in yönetime verdiği raporda teknik kadroda bulunan antrenörlerin ücretlerinde yeni bir düzenleme istediği ve ücretinde indirime gidilen Sambade'nin bu duruma içerlediği iddia edildi.

 Beşiktaş'a 2013-2014 sezonunda Slaven Bilic ile birlikte gelen 43 yaşındaki kaleci antrenörü Jose Sambade Carreira'nın şampiyonluğun ardından veda etme kararı kafaları karıştırırken Sambede'nin ayrılık kararıyla ilgili sürpriz bir iddia gündeme geldi.

Teknik direktör Şenol Güneş'in yönetime verdiği raporda teknik kadroda bulunan antrenörlerin ücretlerinde yeni bir düzenleme istediği buna göre diğerlerine oranla ücreti yüksek olan Sambade'den de ücretinde indirime gitmesi talep ettiği İspanyol çalıştırıcının da buna içerlendiği iddia edildi.

Üç sezondur Beşiktaş'ta görev alan Sambade'nin sosyal medya hesabından Beşiktaş'tan ayrılışını kamuoyuna duyurmasının ardından teknik direktör Şenol Güneş'in İspanyol antrenörle biraraya gelerek kendisini ikna etmeye çalıştığı ifade edildi. 

Sambade'nin bu veda duyurusunun ardından kaleci Tolga Zengin'in de hem yönetime hem de teknik direktör Şenol Güneş'e Sambade'yi kalması için ikna edilmesini talep ettiği belirtildi.

BİR DİĞER NEDEN ; BOYKO RAPORU

Üç sezondur görev yaptığı Beşiktaş'ta şampiyonluğun heman ardından Jose Sambade'den gelen sürpriz veda kararı beraberinde "Peki gerekçe ne ?" sorularını getirirken ortaya atılan bir ikinci iddia da yönetimin ligin devre arasında transfer edilen kaleci Boyko için verdiği raporun dikkate alınmaması oldu. Sambade'nın ligin devre arasında 3.5 yıllık sözleşme imzalanan Boyko için "Yeterli değil" yönünde rapor vererek yönetime 6 aylığına bir kalecinin kiralanmasını talep ettiği ifade edildi.

Sözleşmesi olan İspanyol çalıştırıcı, ikna edilerek bir sezon daha takımda kalması istenmişti. Bu sezon da takımdaki görevini sürdüren Sambade, sezon bitmesi ve şampiyonluk coşkusunun yaşanmasının ardından, twitter hesabından şu sözlerle Beşiktaş'a veda etti:

Bu macerada beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Beşiktaş'taki hedefime ulaştım. Şimdi benim için yeni maceralara atılma zamanı.KAYNAK:SPORX