Beşiktaş, teknik direktör Şenol Güneş'in raporu doğrultusunda ilk olarak defans hattını güçlendirmek için düğmeye bastı.

Öncelikle stoper transferini tamamlamayı düşünen siyah-beyazlı yönetim, listesinde ilk sırada yer alan Kamerunlu savunma oyuncusu ile görüşmelerini sürdürüyor. Bir süre önce Fransa'ya giden yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, 26 yaşındaki N'Koulou'nun menajeriyle masaya oturmuştu.

İmza parası 4 milyon euro
Marsilya ile sözleşme yenilemeyen ve serbest durumda olan N'Koulou ile imza parası miktarında henüz anlaşma sağlanamadı. Bonservis bedeli olmadığı için 4 milyon euro imza parası talep eden Kamerunlu futbolcu, bu rakamda indirime gitmiyor. Ayrıca yıllık 2.5 milyon euro'dan 4 senelik kontrat isteyen N'Koulou, Beşiktaş'ın yanıtını bekliyor. Beşiktaş 4 yıllık sözleşmeye sıcak bakarken, imza parası olarak 4 milyon euro ödemeye yanaşmıyor. Bu rakamda indirime gidilmesi halinde transferi gerçekleştirmeyi planlayan yönetim temaslarını kesmedi.

10 Haziran'a kadar biter
Teknik direktör Şenol Güneş'in de istediği N'Koulou için kararlı olan siyah beyazlılar, Başkan Fikret Orman'ın onay vermesi durumunda 4 milyon euro'ya yakın bir rakamı gözden çıkarıp, 26 yaşındaki futbolcuyu kadrosuna katabilir. N'Koulou ile 1 hafta daha görüşmelere devam etmeyi planlayan Beşiktaş yönetiminin en geç 10 Haziran'a kadar transferi gerçekleştirmesi sürpriz olmayacak.

PLASE RAKiTSKY
Beşiktaş transfer komitesinin hazırladığı listede stoper mevkii için ikinci srada yer alan isim Yaroslav Rakitsky oldu. Siyah-beyazlılar, milli futbolcu Gökhan Töre'yi 18 milyon euro karşılığında West Ham'a satması durumunda dünya çapında bir stoper alacak. Başkan Fikret Orman'ın Ukrayna'da defalarca izlediği Ukraynalı sol stoper için Shakhtar'ın istediği 12 milyon euro ise, şu anda bu oyuncunun siyah-beyazlı formayı giymesini 'zor' hale getiriyor. Fakat Shakhtar'ın kaleci Boyko'ya talip olması, Rakitsky'nin yurt dışında oynama isteği bir de üzerine Töre'nin West Ham'a satılma durumu olursa; Lucescu'nun eski takımının kapısı çalınacak. Shakhtar'a kaleci Boyko artı 5 milyon euro'luk bir teklif yapılacak ve 26 yaşındaki stoper istenecek. 
SÜRPRİZ BADSTUBER
Siyah-beyazlıların stoper için diğer bir adayı ise Bayern'in yıldızı Holger Badstuber. Sakatlıklar sonrası eski formunu yakalayamayan ve Gomez gibi çıkış yolu arayan 27 yaşındaki Alman oyuncu da Beşiktaş'ın gözdeleri arasında. Menajerler aracılığıyla yoklanan 1.90'lık Badstuber'in gelmesi 'sürpriz' olarak değerlendiriliyor.