Ziraat Türkiye Kupası'nda 18 Aralık Perşembe günü Çaykur Rizespor ile karşılaşacak olan Beşiktaş, maçı oynayacak stat bulamıyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması

Beşiktaş'ta yeni bir stat krizi yaşanıyor. Siyah-beyazlılar, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Çaykur Rizespor maçını Bolu Atatürk Stadı'nda oynamak istiyordu. Ancak Karadeniz ekibi bu teklife olumsuz yanıt verdi. 18 Aralık Perşembe günü saat 20:30'da oynanacağı açıklanan Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçının hangi statta olacağı konusunda Beşiktaş yönetiminin arayışları sürüyor.

Siyah-beyazlı takım, 21 Aralık Pazar günü Süper Lig'deki Akhisar Belediyespor mücadelesine ev sahipliği yapacak Başakşehir Stadı'nın zeminin yıpranmasını istemiyor. Atatürk Olimpiyat Stadı da zemin ve aydınlatma sisteminin bakımda olması nedeniyle natifler arasında çıkarıldı.

Beşiktaş yönetiminin, Çaykur Rizespor maçını gündüz saatlerinde Sarıyer Ziya Öniş Stadı'nda oynama başvurusu da Türkiye Futbol Federasyonu tarafından reddedildi. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da statlarını vermeye yanaşmadığı Beşiktaş yönetimi, yaklaşık 48 saat kalan maç için stat bulmak amacıyla yoğun bir mesai harcıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu bu gelişmelerden sonra siyah-beyazlıların statsız kalması ve maça 48 saatten daha az bir zaman kalmış olması sebebi ile Atatürk Olimpiyat Stadı yetkililerinden bakım çalışmalarını 2 gün ertelemelerini istedi.

Atatürk Olimpiyat Stadı yetkililerinden net bir cevap gelmemesi sebebi ile Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçının stadı henüz resmi olarak açıklanamamış olsa da İstanbul'da maç oynamaya uygun stat yetersizliğinden dolayı mücadelenin büyük ihtimalle Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanması bekleniyor.