Atiba ve Adriano’nun sözleşmeleri sezon sonu bitiyor, Medel ve Quaresma ise ayrılık hesapları yapıyor. Beklentilere yanıt veremeyen Karius ve Enzo Roco ile yollarını ayırmayı planlayan siyah-beyazlı takımda, kiralık yıldızlar Ljajic ve Kagawa’yı kadr

A Milli Takım’ın başına geçen Teknik Direktör Şenol Güneş’le sezon sonu yollarını ayıracak Beşiktaş’ın önünde önemli bir konu daha duruyor. Siyah-beyazlı takımın kadrodaki yabancılarının durumu belirsizlik taşırken, sezon bitiminde nasıl bir tablonun ortaya çıkacağı halen netleşmiş değil.

Kadroda yer alan yabancılar tek tek ele alındığında sıkıntılı bir süreç dikkat çekiyor. Hem ayrılması gündemde olanlar hem performansı beğenilmeyenler hem de kiralık olan yabancı yıldızlar nedeniyle planlamada istenilen adımlar atılamıyor. Kartal’ın mevcut kadrosundaki yabancı raporu şöyle:

ATİBA: Beşiktaş’ta artık bir efsane olarak görülen Atiba’nın sezon sonunda futbolu bırakıp teknik heyete geçmesi gündemde. Her ne kadar kulübe hizmete devam etse de 6 yıldır orta sahadaki katkısı çok aranacak ve yerinin nasıl dolacağı meçhul.

ADRİANO: Sözleşmesi bitecek olan Brezilyalı ayrılmaya sıcak bakıyor. Tecrübeli oyuncuya ülkesi başta olmak üzere birçok kulüpten teklif var. Caner Erkin’in de vedası gündemde olduğu için sol bekte silbaştan planlama olacak.

MEDEL-Q7: Devre arasında da sıkıntı olan iki yıldız isim, artık vedalaşmak istiyor. Farklı bir takıma gitmelerine kesin gözüyle bakılan oyuncuların boşluğu da doldurulmak zorunda.

KARİUS: Fabri’nin gidişi sonrası kaleye büyük umutlarla alınan Loris Karius bekleneni veremedi. Kiralık olan Alman eldivenle devam edilmesi düşünülmüyor ama Liverpool da gelecek sezon bitecek sözleşmeye uyulmasını istiyor. Tolga Zengin’in de ayrılacağı biliniyor ve siyah-beyazlılar mutlaka bir kaleci alacak.

LJAJİC-KAGAWA: Beşiktaş’ta başarılı olan iki oyuncu kiralık olmalarıyla öne çıkıyor. Her iki ismin de yüklü bonservis bedeli düşündürüyor. Ljajic için Torino 6.5 milyon euro bekliyor. Kagawa için de Dortmund’un beklentileri yüksek. Bu ekonomik şartlarda iki yıldız kadroda kalabilecek mi belirsiz.

ENZO ROCO: Siyah-beyazlıların bu sezon başında bedelsiz getirdiği Enzo Roco, bir türlü katkı sunamadı. Bireysel hataları ve güven vermeyen yapısıyla eleştirilen Şilili stoperin gönderilmesi planlanıyor.

Gözden kaçırmayın

Isak Hien'de kıran kırana transfer yarışı Isak Hien'de kıran kırana transfer yarışı

Milliyet