Beşiktaş'ta Transfer Ve Stad Açıklaması

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı takımın gündemindeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 10.06.2014 - 14:58 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü 2'nci Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı takımın gündemindeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Çebi, futbolun başına geçeceği yönündeki yorumlarla ilgili olarak,"Futbol takımının idari yapılanmasıyla ilgili şeyler yönetimkurullarında konuşulur. Ancak ben futbol bölümünde bana ihtiyaçduyulduğunda her zaman oldum. Orada çalışan arkadaşların orada büyük biremekleri var. Ne zaman ihtiyaç duyarlarsa ben oradayım. Her zamanhazırım; ama bunun dışında bir adlandırmaya gerek yok. İdari ve malianlamda zaten oradayım" dedi.

ÖNDER ÖZEN KONUSUNDA BAŞKAN KARAR VERİRRadyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan ikinci başkanAhmet Nur Çebi, "Önder Özen, aynı görev tanımıyla devam edecek mi?"sorusu üzerine, "Bunlar başkanın konusunu. Benim gördüğüm kadarıyla şuanda devam ediyor; edecek gibi gözüküyor. Başkanın fikirlerindedeğişiklik olursa, kendisi o icraatı yapacaktır. Ama ben şu an içinböyle bir şey görmedim. Görevde olan herkes için bazı değişiklikler sözkonusu olabilir; olasılıklar her zaman var. Ancak şu anda böyle bir şeygörmüyorum" dedi.

3 YABANCI, 2 YERLİ ALACAĞIZ 


Çebi, "Yaz transfer döneminde 3 yabancı, iki yerli oyuncu transferiyapmayı planlıyoruz. Takımdan ayrılacak oyuncular konusunda, SlavenBilic ayın 27-28'inde gelip son kararı verecek. Bir takım düşüncelervar. Ancak netleşen bir şey yok. Bunlar Bilic gelince netleşecek"şeklinde konuştu.

İÇ MESELEMİZ; İÇERİDE ÇÖZERİZİbrahim Toraman ve Sezer Öztürk konusunun Beşiktaş'ı yıpratacak birhale geldiğini belirten Çebi, "Ben konuşmak istemiyorum. Kimsenin de bukonuyla ilgili konuşmasını doğru bulmuyorum. Beşiktaş'ın kendi içmeselesidir. Biz çözeriz. Şimdi diğer konulara odaklandık. Gökhan Süzendiğer ikisine göre çok katkı vermediği için gönderilmesi düşünülebilir;ama Toraman ve Sezer için bugün artık çok fazla konuşmasının anlamı yok"dedi.

YENİ STAT RÖTARLI TAMAMLANACAKİkinci başkan Ahmet Nur Çebi, yeni stadın çatısının özelliklerini çokfazla değiştirmekten dolayı açılış konusunda geciktiklerini belirterek,"Ama bu gecikme hayırlara vesile olacaktır. Çok özel bir çatıtasarlıyoruz. Bu da akışımız da değişiklik yaratıyor. Ocak başı Şubat'taihaleyi yaptığım için biliyorum. Ocak ayında faaliyete geçirmeyiplanlıyoruz. İçeriden ve dışarıdan çevreyi rahatsız etmeyecek bir çatıdüşünüyoruz. Profil ve demir görmeyeceksiniz. Çelik halatlarladesteklenmiş. Baktığınızda şemsiye gibi, ama içerisinde demir ve profilgörmeyeceksiniz. Stadın doğal çevresine uygun bir çatı tasarlıyoruz.Kamu otoriteleri de böyle olmasını arzu ediyor. Biz de hassasiyetleüzerinde duruyoruz" ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ VE GÖKHAN YIPRATILMASIN!Son dönemde milli takımda silahla tehdit olayıyla gündeme gelenGökhan Töre konusuna da değinen Çebi, "Gökhan yıpratılıyor. Gökhanüzerinden Beşiktaş yıpratılıyor. Bu konularda çok fazla konuşulmasınıdoğru bulmuyorum. Bunlar benim bakış açımı değiştirmez. Beşiktaşyıpratılmaya çalışılıyor. Bu çocuk da bir futbolcu, bunun da geleceğivar. Böyle bakmak gerekir. Beşiktaş'a yakışan bir oyuncuydu değilditartışmasına girmek istemiyorum. Bunlar nahoş haberler. Gökhan'ın maliçerçevesinin uyması halinde Gökhan'ın takıma kazandırılmasına sıcakbakıyorum. Ama diğer yönetici arkadaşlarımın fikrine saygı duyuyorum. Bubenim fikrim" dedi.

ALMEIDA İSTEDİĞİMİZ NOKTAYA GELİRSE...Ahmet Nur Çebi, son dönemde Beşiktaş'la yeniden anlaşabileceğikonusunda mesaj veren Hugo Almeida konusunda ise son noktayı koydu:"Bizim düşüncemiz içerisinde Almeida vardı. İstediğimiz şartları kabuletseydi, kalırdı; ama o kabul edemeyeceğini söyledi. Verdiğimiz teklifiçerçevesinde gelmeye razı olursa yeniden gündeme gelebilir. İstediğirakamlarla bu iş olmaz."

DAHA İYİ YAPARIM DİYEN VARSA...Beşiktaş'ın transfere ayırdığı bütçenin eleştiri konusu yapılmasınada değinen Çebi, "Burayı biz idare ediyoruz. Kim daha iyisiniyapabiliyorsa, gelir o paraları bulur ve öderler. Biz Beşiktaşgerçekleriyle hareket ediyoruz. Bir futbolcuyu almak, 3-4 milyon eurovermek basit şeyler. 3-4 yıllık sözleşme yapacaksınız. Toplamda maliyeti20 milyon euroyu bulacak. Bu bizim tarzımız değil. Biz her şeyden öncetakım ruhu olmasını istiyoruz. Her şey para ve parayla gelen pahalıfutbolcular değil. Türkiye'de bu yoldan gidildiğinde neler yaşandığınıgörüyoruz. Bizim yolumuz bu değil" dedi.

OLCAN ADIN KONUSUNDA...Olcan Adın konusuna da değinen Çebi, "Olcan, şu anda Trabzonspor'unkontratlı futbolcusu, bu nedenle biz Trabzonspor'u rahatsız etmekistemiyoruz. Ama gündeme gelir de Trabzonspor 'biz artık yollarımızıayırmak istiyoruz' derse o zaman bir harekete geçeriz" şeklinde konuştu.

BİRİNCİ DERECEDE ÖNEMLİBeşiktaş ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, son olarak taraftara çağrıyaptı ve "Bu stat taraftarımızın eseri olacak. Hepimiz sahiplenmeliyiz.Belki biraz gecikmeli olacak; ama hepimiz bu konuda destek olmalıyız.Bir süre sonra kombine kart satışları başlayacak. Bu satışlara ilgigöstermelerini rica ediyorum. Onların alın terleriyle, katkılarıyla bustat vücut bulacak. Katkılarını esirgememelerini rica ediyoruz" dedi.