Beşiktaş'ta teknik direktör adayları Guti ve Mircea Lucescu'dan yana çekinceler var. Siyah-beyazlılarda ibre yeniden Abdullah Avcı’ya dönerken somut adımların ligin bitmesinin ardından atılacağı öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Rachid Ghezzal'dan sakatlık açıklaması Rachid Ghezzal'dan sakatlık açıklaması

Seçim heyecanı yaşayan Beşiktaş'ta yeniden başkanlık koltuğuna oturmasına kesin gözüyle bakılan Fikret Orman, takımın başına getirilecek olan teknik direktör için çalışmalarını sürdürüyor. Siyahbeyazlılarda Mircea Lucescu ve Guti Hernandez görev beklerken yönetimin bu iki isimde bazı çekinceleri olduğu öğrenildi.

Lucescu'nun tüm deneyimine rağmen 73 yaşındaki olması, Guti'nin de daha önce A takım seviyesinde teknik direktörlük yapmaması Beşiktaşlı idarecileri düşündürüyor. Bu nedenle Lucescu'nun çatısı altında Guti seçeneğini değerlendiren yöneticiler, Abdullah Avcı'yı da gündemlerinde tutuyor. Takım için geleceğe dönük uzun vadeli plana Avcı'nın daha uygun olduğu görüşünde birleşen siyah-beyazlılar, gözlerini Başakşehir'in ligdeki durumuna çevirdi. Turuncu-lacivertli ekibin şampiyonluğu kaçırması halinde Avcı'nın istifa etmesi bekleniyor.

Sabah / Ogün Şahinoğlu