Beşiktaş'ın en dikkat çekici transferlerinden olan Alex Teixeira henüz beklenen performansı gösteremedi. Alex için teknik heyet oynadığı mevkide değişikliğe gidiyor.

Brezilyalı yıldız Alex Teixeira son maçlarda orta alanda etkisiz kalması ve alan savunmasına da katkı sağlamamasının ardından teknik ekip yeni bir planlamaya gitti. Sambacı, idmanlarda kanat ve forvet hattında da görev yapmaya başladı.

Beşiktaş ’ın sezon başında yaptığı en sansasyonel transferler arasında yer alan Alex Teixeira, Kara Kartal’da istenilen görüntüyü bir türlü sergileyemedi.

Gözden kaçırmayın

Ceyhun Kazancı'dan transfer açıklamaları Ceyhun Kazancı'dan transfer açıklamaları

Josef deSouza ve Miralem Pijanic’le birlikte orta saha üçlüsünü oluşturan Sambacı’nın, rakip takım oyuncuları tarafından 2 kişiyle marke edilmesinden dolayı oyun alanı bulamaması ve alan savunmasında da etkili olamaması sonrasında teknik ekip yeni bir uygulamaya gitti.

Daha önce de görev yaptı

Tecrübeli futbolcunun idmanlarda daha önceki kulüplerinde oynadığı gibi kanat ve forvet bölgelerinde de denendiği öğrenildi.

Çin’deki macerasında çift forvet sisteminde ön bölgede de görev yapabilen başarılı oyuncudan maksimum verim almak isteyen teknik direktör Sergen Yalçın, Milli ara sonrasında oyuncusundan bambaşka bir performans bekliyor. (FANATİK)