UEFA Avrupa Ligi defterini erken kapatmak zorunda kalınca bütün motivasyonunu Süper Lig’e yönlendiren Beşiktaş dün akşam medyaya kapalı yaptığı son antrenmanla Galatasaray derbisinin hazırlıklarını tamamladı. Siyah-beyazlı futbolcular, Teknik Direktör Şenol Güneş yönetimindeki idmanda ısınma ve pas programının ardından taktik ağırlıklı çalışmalar gerçekleştirdi.
Şenol Güneş dev maç öncesi sakatlıkları düzelen Ersan Gülüm ve Gökhan Töre’nin takıma dönmeleriyle kadroda rotasyona gitme şansı yakaladı. Siyah-beyazlı hocanın dün de takımla birlikte çalışan Ersan’ı ilk 11’de denediği ve Tosic’in yerine başarılı stoperi sahaya sürmeye karar verdiği öğrenildi.

Kale yine Tolga’nın

Normalde sakatlıktan yeni çıkan oyunculara hemen forma vermeyen Güneş’in, Tosic’in beklentilerin altında kalması nedeniyle Ersan’ı oynatma kararı aldığı belirlendi. Tecrübeli hocanın, Gökhan Töre’yi ise hamle oyuncusu olarak düşündüğü ve yıldız futbolcuya ikinci yarıda şans tanıyacağı vurgulandı.

Kartal’da kaleyi yine Tolga Zengin koruyacak. Sporting maçında yaptığı hatalar nedeniyle kaleyi Günay’a kaptırabileceği savunulan Tolga’nın bugün de büyük olasılıkla takımdaki yerini alacağı bildirildi

(Milliyet).