''Beşiktaş'ta Stoper Çıkmazı''

Devre arası transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic istediği Hajduk Split'in 24 yaşındaki kaptanı Mario Maloca'nın menajeri ile Beşiktaş yönetimi görüştü.

ÖZEL 19.01.2014 - 12:09 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Hırvat basını ise Hajduk Split’in içinde bulunduğu ekonomik krize çekti. Kulübün ekonomik  bir kriz içerisinde olduğu belirtilirken, budurumdan kurtulmak için elindeki oyuncuları satmanın peşinde olduğuifade edildi. Transferiyle Hajduk’a en önemli maddi katkı sağlayacakismin Maloca olduğu belirtilirken, bunun takımın gücünde bir nebzezayıflamaya yol açsa da ekonomik rahatlama açısından transferin zorunlugörüldüğüne dikkat çekildi.Hırvatistan Ligi'nde Hajduk Split forması giyen Mario Maloca. 24 yaşındaki futbolcu bu sezon 17'si lig, 4'ü Avrupa Ligi mücadelesi olmak üzere 21 maçta 1788 dakika forma giydi. Biri Avrupa biri lig iki gol attı.


Beşiktaş Antalya'da Maloca'nın menajeri ile görüştüğü,Bilic'de devreye girerek Haljduk Split'te oynayan vatandaşıyla görüşerek onu ikna etmeye çalışacağı belirtildi.


Maloca’nın tahmini bonservis bedeli 3.5 milyon euro olarak gösteriliyor.Ancak alınan bilgilere göre Bilic’in de devreye girmesi ile 1.8 milyoneuroya bu transferin biteceği belirtiliyor.