Beşiktaş Yönetimi, Brezilyalı stoperler Rhodolfo ve Douglas konusunda adeta ikiye bölündü.

Siyah-beyazlıların bir bölümü Avrupa tecrübesi olmadığı için Gremio forması giyen Rhodolfo’ya karşı çıkarken, Dinamo Moskova’da top koşturan Douglas’ın kadroya katılmasını istiyor. Bir kısım yönetici ise çok ağır olduğu gerekçesiyle Douglas’ı veto ediyor.

 

Stoper transferinde artık mutlu sona yaklaşan Beşiktaş Yönetimi, Rhodolfo ve Douglas konusunda adeta ikiye bölündü. Her iki oyuncuyla da anlaşan siyah-beyazlıların bir bölümü Rhodolfo’yu isterken, bazı yöneticilerin ise Douglas’ın alınmasından yana oldukları belirlendi.

Gremio’da oynayan Rhodolfo için Gökhan Keskin, “mutlaka alınsın” raporu verdi. Ancak bazı yöneticilerin daha önce Avrupa’da top koşturmaması nedeniyle Rhodolfo’ya soğuk baktıkları öğrenildi. Bu isimlerin Dinamo Moskova forması giyen Douglas’a sıcak baktıkları kaydedildi. Douglas’ın daha doğru bir tercih olacağını savunan siyah-beyazlı yöneticiler yapılan transfer toplantısında, “Douglas’ın Avrupa tecrübesi var. Rhodolfo iyi ama bu konuda riskli bir transfer olabilir” şeklinde görüş belirtti. Rhodolfo’yu isteyen idarecilerin ise “Türkiye Ligi, Avrupa Ligi’nden çok farklı. Kaldı ki, Türkiye ile Brezilya birbirlerine benzeyen ülkeler. Oranın halkı da Türk halkı gibi sıcakkanlı ve futbolu çok seviyor. Bu nedenle Rhodolfo gibi bir ismi kaçırmamalıyız. Douglas, Rhodolfo’ya göre çok ağır” yorumunu yaptıkları ortaya çıktı.

İki takviye yapılabilir

Kararsız kalan siyah-beyazlı yöneticiler, Teknik Direktör Şenol Güneş ile görüşecek. Her iki stopere de onay veren deneyimli hocanın son tercihine göre Rhodolfo veya Douglas ikilisinden biriyle sözleşme yapılacak. Bu arada Beşiktaş’ın, Sivok’tan sonra Atınç’ın da ayrılması nedeniyle Brezilyalı olan iki oyuncuyu da kadrosuna katabileceği ileri sürüldü.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta genç oyuncu sakatlandı Beşiktaş'ta genç oyuncu sakatlandı

 

MİLLİYET