Beşiktaş'ta şov zamanı

Siyah-Beyazlılar'da stoper takviyesi konusunda çalışmalar hızlandı. Dinamo Moskova'nın Brezilya asıllı Hollandalı yıldızı Douglas'la el sıkışan ve B planı olarak Gremio'lu Rhodolfo'yu belirleyen yönetim, gelecek hafta bu transfere nokta koymayı hedef

FUTBOL 12.07.2015 - 04:49 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Yeni sezonda Vodafone Arena'ya daha güçlü bir kadroyla çıkmak için çalışmalarını sürdüren Siyah-Beyazlılar, stoper transferi konusunda gaza bastı. Bu doğrultuda uzun süredir Rusya Premier Lig ekibi Dinamo Moskova'nın Brezilya asılllı Hollandalı yıldızı Douglas'ın peşinde bulunan yönetimin; bu futbolcuya önümüzdeki hafta içerisinde Siyah-Beyazlı formayı giydirmekte kararlı olduğu öğrenildi. Başkan Fikret Orman'ın isteği doğrultusunda harekete geçen kulübün dış ilişkilerden sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları'nın, daha önceden anlaşmaya vardığı 27 yaşındaki futbolcunun kulübüyle de yaptığı pazarlıklarda son pürüzleri gidermeyi hedeflediği bildirildi.

Rhodolfo gelmeye hazır

Stoper takviyesi konusunda Rhodolfo için ilk etapta Gremio'yla yaptıkları pazarlıklardan sonuç çıkaramayan Siyah-Beyazlılar, 28 yaşındaki futbolcudan vazgeçme noktasına gelmişti. Ancak 1.93'lük oyuncunun menaceri aracılığıyla Türkiye'ye gelmeye sıcak baktığını kulübe iletmesi sonrasında tekrar Gremio'yla temaslara başlayan yönetimin, futbolcunun bu isteğini görüşmelerde koz olarak kullanmayı planladığı ifade edildi. Beşiktaşlı idarecilerin; bir numaralı hedefi konumunda bulunan Douglas'ın natifi olarak Rhodolfo'yu gördüğü ve Rusya temsilcisinden olumsuz bir haber gelmesi halinde Güney Amerika ekibinde görev yapan tecrübeli futbolcuya imza attırılacağı konuşuluyor.