Bilic'in tecrübeli sağ bek istemesi üzerine, genç adaylardan vazgeçen Beşiktaş, Maxi Pereira girişimlerinin de çıkmaza girmesi üzerine 30 yaşındaki bir başka Portekizli Joao Pereira için Valencia ile görüşmelerde gaza bastı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı

Sağ bek transferi konusunda oldukça bunalan ve bir an önce lig ve Avrupa’ya konsantre olmak isteyenBeşiktaş, Benfica’nın sürekli işi yokuşa sürmesi üzerine Maxi Pereira görüşmelerini askıya alarak ana gündemine İspanyol devi Valencia’da forma giyen Joao Pereira’yı aldı. Haziran ayında sözleşmesi sona erecek ve serbest kalacak olan 30 yaşındaki tecrübeli futbolcuyu devre arasında kadrosuna katmayı planlayan Kartal, Valencia ile temaslarını sıkı tutuyor. Düşük bir bonservis bedeliyle sağ bek probleminden sıyrılmak isteyen Beşiktaş’ın elini ise oyuncunun İstanbul’a gelmeye sıcak bakması güçlendirdi.

Tam Bilic’in aradığı tecrübe

Gündemde yer alan Kraft, Linnes görüşmeleri, teknik direktör Slaven Bilic’in tecrübeli oyuncu istemesi üzerine askıya alınmış durumda. Pereira’nın üst düzey takımlar ve milli takımda da forma giymiş olması, oyuncuyu ilk sağ bek adayı durumunu getirdi. Transfer için Fikret Orman’dan tam yetki alan yönetici Erdal Torunoğlulları’nın işi bitirmek için pazarlıkları son aşamaya getirdiği öğrenilirken, önümüzdeki hafta işin resmiyete dökülmesi planlanıyor.

İstikrar abidesi

Benfica’nın altyapısından çıkan ve Braga ve Sporting’de oynayan Pereira, 2014 Dünya Kupası’nda 3 maçta forma giydi. Valencia formasıyla 2 sezonda 77 karşılaşmaya çıkan Portekizli, istikrarıyla göz doldurmayı sürdürüyor.


MiNi YORUM

Yaşına rağmen halen diri

Hem Valencia, hem de milli takımda sağ bekte görev alan Joao Pereira, 30 yaşına rağmen hızı ve çabukluğu ile dikkat çeken biri. Gittiği her kulüpte istikrarıyla ilk 11’i garanti altına alan futbolcu, hem savunma kapandığında iyi pozisyon alışlarıyla, hem de hücuma çıkışlarda ön alan oyuncularının açtıkları kulvarlara yaptığı bindirmelerle dikkat çekiyor. Beşiktaş’ın transferi gerçekleştirmesi halinde, Bilic’in en az 2 sene sağ bek sorunu olmayacaktır.