Beşiktaş'ta Şok

Divan Kurulu’nun 283 üyesinin ihracı gündeme damgasını vururken, camianın ağır topları bu duruma büyük tepki gösterdi. Seba’nın cenazesinin ardından yapılan bu toplantının ertelenmesi gerektiğini düşünen siyah-beyazlılar, bu şekilde skandalın önüne g

GÜNDEM 18.08.2014 - 07:48 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ta, Divan Kurulu Toplantısı’nda bazı üyelerin üç kere üst üste mazeret bildirmeksizin toplantılara katılmaması nedeniyle üyeliklerinin düşmesi krize neden olurken, 283 üyenin Divan Kurulu’ndan uzaklaştırılması da camianın ileri gelenlerini kızdırdı.

Tepkilerden bazıları şöyle:

FAHRETTİN CUROĞLU (Eski yönetici ve Divan Kurulu Üyesi)

Yaşanan durum tüzüğe uygun olabilir ama burada asıl sorun, tüzük tadili yapılırken böyle bir maddenin tüzükte yer almasıdır. Bu maddenin büyük sıkıntılar yaratacağı o günlerden beri vardı. Divan Kurulu Başkanı tüzüğe uygun davranmıştır ama bir Rahmi Koç, bir Yıldırım Demirören, bir Serdar Bilgili gibi kulübe uzun yıllar hizmet etmiş isimlerin bu şekilde üyelikleri düşmemesi lazımdı. Her şeyden önce cenazemizin olduğu bu günlerde en azından bu toplantı ileri bir tarihe ertelenmeliydi.

METİN KEÇELİ (Eski yönetici ve Divan Kurulu Üyesi)

Tam bir skandal. Biz bir gün önce neler konuşuyorduk, şimdi neler konuşuyoruz. Beşiktaş’ı rezil ettiler. Böylesine kazanılmış bir hak bu kadar basit bir şekilde kaybedilmemeli. Süleyman Seba’nın ani ölümüyle üzüldüğümüz ve bir o kadar da kenetlendiğimiz bir günde yaşanan bu olay tamamen bir skandaldır. O insanlar yıllarını bu kulübe verdiler. Sayın Rahmi Koç, Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın sağlığı için gecesini gündüzüne katmıştır. Bu insanlar böylesine bir muameleyi kesinlikle hak etmemişlerdir.

ŞEREF NASIR (Divan Kurulu Eski Başkanı)

Keşke böyle bir şey hiç yaşanmasaydı. Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz benim Divan Başkanlığı yarışında rakibimdi. Sayın Karadeniz hem bu maddenin konulmaması hem de üyeliklerin düşmesi konusunda uyarılarda bulunmuştu. Ama benim şahsi görüşüm bu toplantı ileri bir tarihe ertelenmeliydi. Üyeliği düşen üyelerimize de olayın ne kadar ciddi olduğu yönünde uyarılarda bulunmak için yeteri kadar zaman kazanılabilirdi.

BÜLENT DERİŞ (Eski yönetici ve Divan Kurulu Üyesi)

Divan Kurulu’nun saygınlığı için böylesine bir madde konulabilir ama listede öyle isimler var ki, kimileri başkanlık, kimileri yöneticilik yapmış. Kimileri ise yıllardır bu kulübe sponsor olarak maddi kaynaklar sağlamış. Hal böyleyken böylesine değerli üyeleri bu kadar kolay bir şekilde Divan Kurulu üyeliğinden düşürmek bana göre doğru değil. Ayrıca Süleyman Seba’nın cenazesinden bir gün sonra böyle bir şeyi yaşamak ise tam bir şanssızlık.

Karadeniz’den basın toplantısı

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, yaşananlar ve spekülasyonlarla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. Karadeniz, saat 11.00’de medyaya son dönemde yaşananları anlatacak.

Milliyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@