Şenol Güneş ile iki sezon üst üste şampiyon oldukta sonra geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligindeki tarihi başarıya rağmen ligde gelen dördüncülük ve bu sezon başlangıcında 9 haftada kaybedilen puanlar sonrasında Beşiktaş'ta moraller oldukça bozuk.

Sözcü gazetesinden Ali Aydın'ın haberine göre; Son yaşanan Göztepe mağlubiyeti sonrasında Beşiktaşlı bazı yöneticilerle Şenol Güneş bir araya geldi. Serdar Adalı, Ahmet Kavalcı ve Melih Aydoğdu ile Şenol Güneş'in bulunduğu görüşmede takımdaki sorunlar masaya yatırıldı.

BEŞİKTAŞ'TA KRİZ MASASI KURULDU

Sezona 2'de 2 ile başladıktan sonra oynanan 7 maçta toplam 15 puan yitiren Beşiktaş'ta, Göztepe yenilgisi kriz yarattı. Taraftar ve camiadan çıkan çatlak seslerin artması sonrası yöneticiler dün Ümraniye'de teknik patron Şenol Güneş'le bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor 60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor

İkinci Başkan Serdal Adalı, Futbol A Takımı'ndan Sorumlu yönetici Ahmet Kavalcı ile Transfer Komitesi Üyesi Melih Aydoğdu, alınan kötü sonuçların nedenlerini Güneş'le konuştu. Şenol Güneş, kayıp hanesine yazılan Bursa, Fenerbahçe, Konya ve Göztepe maçlarında takımının kötü olmadığını, sadece Malmö'ye karşı beklenen oyunu sergileyemediklerini savundu. Bununla birlikte kurt hoca, kadroda yaşadığı bazı sıkıntılarını şöyle açıkladı:

ADRIANO-CANER ELEŞTİRİSİ

Güneş, sol bek Adriano'nun yaşının ilerlediğini ve artık uzun süreli maratonları kaldıramadığını düşünüyor. Brezilyalı ile yola devam edilmemesi yüksek ihtimal. Beşiktaş'ın hocası, Caner Erkin'in ise beklediği düzeye bir türlü gelemediğini söyledi. Şenol Güneş,  devre arasında bir sol bek alınmasını istedi. Transferin son gününde, önemli bir maliyetle transfer edilen Adem Ljajic'in sağlık durumu da Şenol Güneş'in gündemindeydi. Fiziksel olarak iyi durumda olmadığını söylediği Ljajic'in yeniden detaylı bir sağlık kontrolünden geçirilmesini istedi. Güneş, Sırp  futbolcunun durumunun netleşmesini bekliyor.

SANTRAFOR EKSİĞİNİ ANLATTI

Kadrosunun şişkin olduğunu belirten ve bazı futbolculara yeteri kadar süre verememekten yakınan Şenol Güneş, santrfor bölgesinde ise farklı bir dert yaşıyor. Güneş; Love, M. Pektemek ve Larin'den oluşan forvet hattının nitelik sıkıntısı çektiğini söyledi; sorunu  çözmek için çalıştığını vurguladı.