Beşiktaş, son olarak Süper Lig'in 14. haftasında Giresunspor ile karşı karşıya gelmiş, mücadeleden 4-0'lık mağlubiyetle ayrılmıştı. Başkan Ahmet Nur Çebi ve Sergen Yalçın'ın kritik zirvesinden ise 'devam' kararı çıktı.

Süper Lig'in 14. haftasında Giresunspor'a 4-0 kaybederek zirvenin 16 puan gerisinde kalan Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi ve Sergen Yalçın arasında yapılan değerlendirme toplantısından devam kararı çıktı.
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ, Başkan Ahmet Nur Çebi'nin de bulunduğu Sergen Yalçın ile yapılan kritik zirvenin ardından açıklamalar yaptı.

Toplantıda takımın genel durumu ve çıkış yolları üzerinde görüşmeler yapıldığını kaydeden Kocadağ, "Başarısız gidişin nedenleri nedir, tersine çevirmek için neler yapabiliriz, hocamız neler yapacak, biz neler yapacağız değerlendirmeler yaptık. Hocamızın kendine ve takımına inancı olduğunu kendisi belirtti. Başkanımız ve yönetimimizin hocaya olan inancı var. Beşiktaş düştüğü yerden kalkacak kuvvete sahip. Bugünlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz." açıklamasını yaptı.

 "HOCAMIZA GÜVENİYORUZ"

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a sürpriz stoper! Yılın savunmacısı seçilmişti! Beşiktaş'a sürpriz stoper! Yılın savunmacısı seçilmişti!

'Kadro dışı kalan oyuncular olacak mı?' şeklinde gelen soruya Kocadağ, "Şu an için o konular gündemde değil. Bu hocanın inisiyatifinde. Bize böyle bir talep gelmedi." yanıtını verdi.

Beşiktaş'ın mevcut durumundan ötürü Yalçın'ın üzüntülü olduğunu kaydeden Kocadağ, "Sene başından beri geldiğimiz nokta kolay değil. Hoca da üzüntülü. Hocamıza güveniyoruz. İnancımız var. Buradan elele camiamızla beraber çıkacağız." dedi.

"HOCAMIZIN ARKASINDAYIZ"

Sergen Yalçın'a desteklerini sürdüreceklerini kaydeden Emre Kocadağ, "Başkanımız dün bunları belirtti. Biz sene başında nasıl, Sergen Yalçın ilk geldiğinde nasıl arkasındaysak inancını yitirmediği sürece biz onun arkasındayız. Biz nedenler üzerinde durduk. Hocamızın bizden beklentisi nedir o konular tartıştık. Biz hocamıza, futbolcularımıza destek olmak için buradayız. Elimizden ne geliyorsa yapacağız."  diye konuştu. (HÜRRİYET)