Ligde son iki maçta 5 puan kaybederek liderlikten üçüncülüğe kadar düşen Beşiktaş’ta teknik direktör Slaven Bilic, bugün futboldan sorumlu yöneticilerle buluşup takımda yaşanan sorunları masaya yatıracak. Hırvat hoca, bu görüşme öncesi futbolcularıyl

Kadıköy'deki Fenerbahçe derbisine lider giderken büyük bir avantaja sahip olan ancak oradan mağlup ayrılan Beşiktaş, Başakşehir ile de berabere kalınca bir anda üçüncü sıraya düştü. Yönetimin yanı sıra teknik direktör Slaven Bilic de bu kötü gidaşata son vermek için çabalıyor. 

Hırvat hoca, son 8 haftanın kayıpsız atlatılması için yapılması gerekenleri görüşmek üzere bugün futbol şubesi sorumlusu Ahmet Nur Çebi ve A takım sorumlusu Mete Vardar ile bir toplantı yapacak.

ZORLU BİR DÖNEMEÇTEN GEÇİYORUZ

Bilic, toplantıda futbolcularına inandığını ve şampiyonluk için gerek güce gerekse de kaliteye de sahip olduklarını anlatarak, son iki haftada yitirilen özgüveni geri getirmeye çalışacağını vurgulayacak.

Bu toplantı öncesi futbolcularıyla da bir araya gelecek olan Hırvat hoca, “Beşiktaş zorlu bir dönemeçten geçiyor. Bazı oyuncularımın sakatlığı ve cezalı olması sistemimi etkiledi. Hiç bir şey bitmiş değil. Rakiplerimiz kadar şansımız var” diye görüşlererini aktaracak. İşte Bilic’in bugünkü toplantıda yapacağı tespitler:

ŞAMPİYONLUK ŞANSI SÜRÜYOR

Son iki haftada 5 puan kaybetsek de şampiyonluk yolunda henüz yitirdiğimiz bir şey yok. İddiamız ve umudumuz sürüyor.

İSTİKRAR BOZULDU

Defansta sıkıntı yaşıyoruz. Sakatlık ve cezalılar burada istikrarı etkiledi. Yine de oyuncularım yüreklerini ortaya koyarak oynadı.

Gözden kaçırmayın

Turgay Demir: Panter Emre Turgay Demir: Panter Emre

FORVETİ DAHA ÇOK BESLEMELİYİZ

Temel sıkıntımız ise forvette. Orta alanda çok daha hızlı hareket edip, özellikle Demba Ba daha sık topla buluşturmalıyız.