Beşiktaş'ta isyanı Başkan bastırdı

Brugge şokunun ardından takımın Fenerbahçe'ye kaybedip zirve yarışında geri plana düşmesi, Siyah- Beyazlılar'ı çıldırttı. “Yeni sezona yeni hoca” görüşlerini Fikret Orman'a sunan yöneticiler, Başkan'dan, “Sezon sonuna kadar daha 9 maça çıkacağız. Her

FUTBOL 24.03.2015 - 05:53 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın 4 gün arayla ilk olarak Club Brugge’e yenilip Avrupa Ligi’nden elenmesi ve ardından önceki akşam Fenerbahçe’ye kaybedip ligde zirve yarışında geri plana düşmesi, Beşiktaşlı yöneticileri çılgına çevirdi. Kadıköy’deki derbiyi Başkan Fikret Orman’la beraber izleyen yönetim kurulu üyeleri, karşılaşmanın 1-0 sona ermesinin ardından aralarında teknik direktör Slaven Bilic’e büyük tepki gösterdi. 

Kritik haftada üst üste alınan kötü sonuçların faturasını Hırvat çalıştırıcıya çıkaran yöneticiler, “Avrupa’da gelebilecek en iyi rakiple eşleştik. Buna rağmen çeyrek final biletini kaybettik. Ligde ise Bilic’le tek bir derbi kazanamadık. Sadece Beşiktaş forması zaten en kötü sonuç olarak üçüncülüğe oynar. Bunun için başında hoca olmasına gerek yok. Yeni stadımız için yeni bir teknik heyet bulmamız gerekiyor” sözlerini, Başkan Fikret Orman’a iletti.

Orman önce dinledi sonra...

Karşılaşmanın ardından büyük hayal kırıklığı yaşayan Başkan Orman, kurmaylarından gelen tepkileri ilk olarak sonuna kadar dinledi, ardından bu konuda aceleci bir karar vermelerinin, takıma zarar vereceğini söyledi. 

Takımda istikrardan yana olduğunu belirten ve Slaven Bilic’in hemen saf dışı bırakılmayacağını söyleyen Orman’ın, “Sezon sonuna kadar daha 9 maça çıkacağız. Liderliği kaybettik ama önümüzde daha uzun bir periyot var. Aksi durumda sezon sonunda zaten gereken yapılır. Şimdi herkesin takıma destek olmasını istiyorum” ifadelerini kullanarak yönetici arkadaşlarını sakinleştirdiği öğrenildi. 

Orhan Yıldırım

Yazarlar ne dedi?

Güntekin Onay - Bitmeyen fobi

Bilic, Sosa ve Tolgay ile başlayıp pas yapan bir takım oluşturmak istedi derbide. Bunda kısmen başarı da sağladı ancak hücumda üretkenlik ve zenginlik bulamadı. F.Bahçe, Emenike ve Topal ile net pozisyonlar yakaladı. Beşiktaş ise ilk yarıda Volkan’ı tehdit edecek bir pozisyon yaratamadı.

Ali Ece - Siz insanı iyice delirtirsiniz

Fenerbahçe 3 zorunlu değişikliğini erkenden yaparken Bilic, reaktif kalarak hata yaptı. Maç içinde bu kadar kaotik hale gelen Fenerbahçe’ye karşı hem hamlelerde gecikti hem de galibiyete yeteri kadar asılmadı! Yenilgide tüm suç Bilic’in mi? Hayır tabii ki. Olcay gelişine fantezi deneyeceğine topu kontrol ederek düzeltip vursa, büyük ihtimal skor böyle olmazdı.

Serkan Akcan - Maçı Bilic verdi

Brugge maçından sonra 11/4 değişikliğe giden Bilic’in, Olcay’ı dışarıda bırakarak bir fazla orta saha karakterli kadro tercihi, Gökhan Gönül’ün son saniye sakatlığıyla daha da anlam kazanabilirdi. Bilic’in yapacağı Sosa-Olcay, Tolgay-Oğuzhan değişikliği maçı bitirirdi. Ama yapmadı. Bilic yapamadıklarıyla sınıfta kaldı.

Cem Dizdar - Yola kiminle devam edecekler?

Sanırım bu maç Beşiktaş yönetimini de yakıcı birkaç soruyla başbaşa bırakmış olmalı; “Gelecek sezon yola kalede en kritik maçlarda belirsiz olan Tolga ve yedek kulübesinde Bilic’le devam mı edilecek?”