Beşiktaş'ta İki Büyük Ayrılık

Beşiktaş'ın 2 mutsuz yıldızı, Kartal'dan kopuyor... Siyah-Beyazlılar'ın Demba Ba için Çin'in Shangai kulübüyle 12 milyon Euro'ya (36 milyon TL) anlaşma sağladığı, Gökhan için de Atletico Madrid'in 9 milyon Euro'ya (27 milyon TL) kadar çıktığı öğrenil

FUTBOL 20.06.2015 - 04:00 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı


Beşiktaş taraftarı transfer bombalarını beklerken, 2 yıldızın ayrılık haberi gündeme bomba gibi düştü...

Uzun zamandır mutsuz olduklarını çeşitli şekillerde dile getiren Demba Ba ve Gökhan Töre’nin Siyah-Beyazlı ekipten kopması neredeyse an meselesi. Son dönemlerde yabancı basına röportajlar veren ve ayrılabileceğini söyleyen Demba Ba konusunda Çin’in Shangai kulübüyle anlaşma sağlandığı, işin detaylara kaldığı öğrenildi. Transferde rahat hareket etmek için kaynak yaratmaya uğraşan Beşiktaş Yönetimi’nin 12 milyon Euro’luk (36 milyon TL) teklife olumlu yanıt verdiği bildirildi.

Ba fiyatını katladı

Demba Ba, bu transferle kendi ücretini de katlayacak. Beşiktaş’ta yıllık 2.5 milyon Euro’ya (7.5 milyon TL) oynayan Senegalli, Çin’de yılda 6 milyon Euro garanti para alacak. Daha önce Beşiktaş’a Chelsea’den 6 milyon Euro’ya gelen Ba’nın ayrıca 6 milyonluk satış farkından da pay alacağı gelen haberler arasında.

Gökhan Töre cephesinde de benzer gelişmeler yaşanıyor. Sezonun sonundaki ödeme problemleri üzerine kulübe ihtarname yollayan ve yönetimin büyük tepkisini çeken genç yıldızın adı hem iç piyasada hem de yurt dışında sürekli transfer haberlerine konu olmuştu. Son olarak Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de Gökhan Töre için nabız yokladığı, ancak yönetimin belirlediği 12 milyon Euro’luk (36 milyon TL) bonservis sebebiyle resmi girişimde bulunmadığı öğrenilmişti. Gökhan Töre için en cazip teklifin İspanya’dan geldiği ifade edildi. Arda Turan’ın da forma giydiği Atletico Madrid’in, Beşiktaş’a daha önce
yaptığı 7 milyon Euro’luk (21 milyon TL) teklifi iyileştirdiği ve 9 milyon Euro’ya (27 milyon TL) kadar çıktığı kaydedildi.

Çebi de doğruladı

Transferdeki bu sıcak teması Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi de doğruladı. Gökhan Töre için bu zamana kadar resmi olmayan kaynaklardan gelen önerilerin artık resmiyet kazandığını belirten Çebi, “Şu ana kadar beklentimize uygun olan bir teklif olmadı. Bizim kafamızdaki rakam belli; 12 milyon Euro (36 milyon TL). Bu seviyelere çıkanı kabul ederiz, olmazsa kalır” dedi.

 

FANATİK

Gelişmelerden Haberdar Olun

@