Beşiktaş Yönetimi yönünü Arjantin’in Lanus takımında forma giyen Paraguaylı oyuncuya çevirdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta yıldız futbolcular devreye girdi! Beşiktaş'ta yıldız futbolcular devreye girdi!
 Beşiktaş Yönetimi,  Arjantin’in Lanus takımında forma giyen 23 yaşındaki Paraguaylı oyuncu için çalışmalarına hız verdi.  Teknik Direktör Şenol Güneş’in de genç ve başarıya aç olması nedeniyle Gustavo Gomez’in transfer edilmesine sıcak baktığı öğrenildi.
Öncelikle savunmasını güçlendirmek için çabalayan Beşiktaş Yönetimi, stoper transferinde ani bir dönüş yaptı. Stoper transferi  için Beşiktaş’ın listesinde  Torino’dan  Kamil Glik, Liverpool’da oynayan Martin Skrtel, Marsilya’lı N’Kolou ve Milan’lı Zapata gibi Avrupa’nın tecrübeli isimleri bulunuyordu ancak siyah-beyazlılar ilgiyi bir anda Gustavo Gomez’e çevirdi.

Paraguay Milli Takımı formasıyla Copa America’da  oynayan  23 yaşındaki Gomez için Beşiktaş’ta yöneticilerden, teknik heyete kadar tüm birimlerin genç stopere onay verdiği ortaya çıktı.

 Gustovo Gomez için ciddi adımlar atan Beşiktaşlı yönetim, Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni transferde  koz olarak kullanacak. Gomez’in  Şampiyonlar Ligi’nde forma giymek istemesi sebebiyle Beşiktaş’ın teklifine çok sıcak yaklaştığı öğrenildi. Paraguaylı oyuncunun görüntülerini izleyen Şenol Hoca’nın , “Listemizdeki isimlerin hepsi önemli oyuncular ama Gomez gibi yetenekli ve genç stoper benim önceliğim olur. Avrupa’nın büyük takımlarında oynayıp kariyerinin sonlarına yaklaşan stoperlerden yüksek verim alamayabiliriz. Başarıya aç, hırslı ve genç bir stoper bizim için daha iyi olur” diye konuştuğu belirtildi.

Güneş’in olumlu görüşleri üzerine çalışmalarını hızlandıran Beşiktaş’ın, Paraguaylı savunmacı için Arjantin kulübüne 5 milyon Euro’luk bir teklif yaptığı da gelen bilgiler arasında yer aldı.