Beşiktaş'ta Günay'a güven tam!

Beşiktaş Kaleci Departmanı Şef Antrenörü Sambade, Günay Güvenç ile altyapıdaki Veysel Sapan'ın gelecek adına yeterli olduğunu söyledi. Sambade, A takımda bulunan Emre Metin ile Enes Fidayeo'nun da kaliteli isimler olduğunu dile getirdi.

FUTBOL 28.03.2015 - 12:14 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Tolga Zengin’in sakatlanmasıyla Beşiktaş’ta yabancı kaleci konusu yeniden gündeme gelirken, Kaleci Departmanı Şef Antrenörü Jose Sambade’nin önemli bir proje hazırlığında olduğu ortaya çıktı. İspanyol teknik adam, Fenerbahçe derbisinde kaleye geçen Günay Güvenç ile alt yapıda keşfettiği Veysel Sapan’ı şimdiden Beşiktaş’ın gelecekteki file bekçileri olarak hazırlamaya başladı.

Almanya 3. Lig ekiplerinden Stutgarter Kickers takımından geleceğe yatırım olarak transfer edilen Günay Güvenç’in üzerinde duran Sambade dışında, Teknik Direktör Slaven Bilic’in de, bu oyuncuyu beğendiği ortaya çıktı. Sadece A Takım kalecilerinin değil, alt yapıdaki tüm kalecilerin eğitiminden sorumlu olan Jose Sambade’nin, alt yapı kalecilerinden Veysel Sapan’ı da çok beğendiği öğrenildi.

Veysel’i ilk keşfettiğinde, kilo fazlası olduğu için oyuncuyu hemen sıkı bir idman ve diyet programına sokturan Sambade, daha sonra verdiği alt yapı eğitimiyle Veysel Sapan’ın U19 Milli Takımı’na gitmesini sağladı. Günay Güvenç ve Veysel Sapan dışında, Beşiktaş A Takımı’nın mevcut kalecilerinden Emre Metin ve Enes Fidayeo’yu da yetiştiren İspanyol teknik adam, kale konusunda geleceğin iyi olduğu yönünde yönetime rapor verdi.

İspanya’daki çalışmalarıyla kendini kabul ettiren Sambade, Beşiktaş’ın kalecilerine önemli ivme kazandırdı.