Toplantının açılış konuşmasını yapan divan başkanı Yalçın Karadeniz borçlarla ilgili yönetimi eleştirerek; "Dibe vurduk diyebiliriz" dedi.

Karadeniz'in "Madem ki Galatasaray'ı örnek alıyoruz, rakibimiz, Riva'da bin 200 dönüm imarlı arazinin yarısını teminat gösterse borucu da öder, kasada para da kalır. Kuruçeşme Adası'nın üçte birini teminat gösterseler İstanbul'u satın alırlar. Bizim neyimiz var? Bütün mal varlığımızı teminat olarak koysak borcumuzun yarısını ödeyemeyiz" ifadelerini kullanması başkan Fikret Orman ve yönetim tarafından tepki ile karşılandı.

Başkan Fikret Orman Yalçın Karadeniz'in özellikle rakipleri üzerinden kendilerini eleştirmesini doğru bulmadığını belirterek ''Divan başkanımız Galatasaray'ın Kuruçeşme adasının üçte birini satarak borçları kapatabileceğini söylüyor. Bir kere Kuruçeşme adası Galatasaray'ın değil hazinenindir neyini satacaklar'' diye tepki gösterdi.

Divan başkanı Yalçın Karadeniz denetleme kurulu tarafından açıklanmayan borcun SPK'ya göre Anonim şirketin 562,derneğin 407 milyon lira olmak üzere toplamda 969 milyon liraya yükseldiğini açıkladı. Karadeniz "Talihsizliğime bakınız ki bugün gözlerimi açamadığımı ifade etmek istiyorum. Bazı arkadaşlarım Beşiktaş'ın büyük bir camia olduğunu ve büyük bir güce sahip olduğunu söylüyorlar. Dibe vurduk diyebiliriz" diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Miha Zajc'a teklif Beşiktaş'tan Miha Zajc'a teklif

Başkan Fikret Orman'ın konuşmasının ardından tekrar söz alan Yalçın Karadeniz hukukçu olarak bu konuyu iyi bildiğini ve Galatasaray Adası'nın yıllar önce Galatasaray Yönetimi tarafından gayri müslimlerden satın alındığını ve onların malı olduğunu açıkladı.

Haber Kaynağı: DHA