Beşiktaş'ta forvet çıkmazı

Robin van Persie’nin transfer maliyetini hesaplayan siyah-beyazlılar astronomik bir faturayla karşılaşınca frene bastı. Mitroglou ve Remy’nin menajerleriyle görüşmelere devam eden yönetim henüz somut bir adım atamadı

FUTBOL 03.07.2015 - 03:24 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Forvet transferinde birçok ünlü golcüyü listesinde bulunduran Beşiktaş, Fenerbahçe’nin de talip olduğu Robin van Persie için beklemeye geçti.


Hollandalı oyuncunun maliyetiyle ilgili analiz yapan siyah-beyazlı yönetim astronomik bir faturasyla karşılaştı. Türk kulüpleri dışında Avrupa’dan birçok ekibin bu oyuncuyla yakından ilgilenmesini göz önünde bulunduran yönetim, Remy ve Mitroglou gibi natiflerle daha ciddi transfer görüşmeleri yapıyor.


Demba Ba ve Atınç’ın satışlarından gelen 18 milyon euroyu dikkatli harcamak zorunda olan siyah-beyazlılar bu nedenle Van Persie konusunda somut adımlar atamıyor. Geçtiğimiz sezon Demba Ba’nın natifi olarak belirlenen fakat Senegalli oyuncunun gelmesiyle transferi rafa kaldırılan Mitroglou, Kartal’a yakın görünüyor. Chelsea forması giyen Remy’nin menajerleriyle de görüşmelere devam ediliyor.

 


Yaşanan bu gelişmelerin ardından bazı yöneticiler kariyerinin sonuna gelmiş isimleri veto etti. Bu oyuncuların yerine genç ve gelecek vaadeden oyuncuları bonservisiyle almanın daha doğru olduğunu düşünen siyah-beyazlılar, Afrika pazarına bakılmasını önerdi.

 

MİLLİYET