Beşiktaş camiası müthiş bir birlişme için düğmeye bastı.

Beşiktaş'ı maddi krizden çıkarmak için harekete geçen Siyah-Beyazlı kulübün önde gelenleri Ethem Sancak etrafında birleşme kararı aldı. 

Sancak'ın yaptığı çok gizli liste çalışmasında Beşiktaş camiasının önde gelenleri yönetimde yer alacak. 

Buna göre Ethem sancak'ın başkanlığındaki yönetimda, İbrahim Altınsay, Serdal Adalı, Ahmet Nur Çebi, Hasan Arat , Murat Aksu, Hasan Gürsoy, Seyit Ateş yönetimde yer alacak. 

Daha önceki iki seçimde Fikret Orman'a destek veren Yıldırım Demirören'in de Sancak'a dışarıdan destek vereceği öğrenildi. 

Ethem Sancak, olağanüstü kongre olması halinde aday olup olmama konusunida kararsız. Sancak ve ekibinin 2016 yılının Haziran ayını bekleyeceği sızanbilgiler arasında.  Sancak'ın yakın çevresiyle yaptığı değerlendirmede "Beşiktaş Kulübü'nün şu an için 1 milyor lirayı aşan borcu var. Stadımız çok geç ilerliyor ve açılmasının 1 yıl sonra olacağı söyleniyor. Beşiktaş için camianın önde gelen isimleriyle birlikte elimizi taşın altına sokacağız. Beşiktaş'ın kaybedecek 1 dakikası bile yok. Başkan Orman "seçim var" dedi ama tüzüğün 30. maddesinin c fıkrası bu seçimin olmasını engelliyor gibi.  " dediği öğrenildi. 

Beşiktaşlı eski yönetici Seyit Ateş de yaptığı açıklamada, "Ethem Sancak Beşiktaş için yoğun mesai harcıyor. Sancak kulübün geleceği için camianın önde gelenlerini bir araya getiriyor. Ancak şu anda ayrıntılı bir açıklama yapmamız yanlış olur" yorumunu yaptı. 

Ethem Sancak kimdir? 

İlk ve orta eğitimini Siirt'te tamamlayan Sancak üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. 1976 yılında mezun olduktan sonra 1976-1978 yılları arasında gazetecilik yaptı.[2] Üniversite yıllarında katıldığı Türkiye İşçi Köylü Partisi'nin (TİKP) güneydoğu ve doğu sorumluluğu ile Diyarbakır İl Başkanlığını yaptı.[3] İlerleyen yıllarda ticarete atıldı. 1987 yılında Es Ecza Deposu’nu, 1989’da kozmetik ve itriyat alanında eczanelere hizmet sunan Esko Itriyat’ı, 1993 yılında ise Hedef Ecza Deposu’nu kurdu. Hedef Ecza Deposu'nun 2001 yılında Alliance Boots ile ortaklık kurması sonucu kurulan Hedef Alliance Holding yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Holdingde ki kalan hisselerini satan Sancak, ES Mali Yatırım Danışmanlık adında bir şirket kurmuş, bu şirketle kamyon, otobüs ve askeri araç üreticisi BMC'yi satın almıştır.

2006 – 2010 yılları arasında Brezilya İstanbul Fahri Konsolosu olarak görev yaptığı sırada iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından ötürü döneminin Brezilya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Lula da Silva tarafından, iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından ötürü Brezilya’nın en üst düzey hizmet madalyası olan “Rio Branco Liyakat Nişanı” ile onurlandırılmıştır.

2001 yılında ‘Yılın İşletmecisi’ ve 2005 yılında ‘Yılın Girişimcisi’ seçilen Ethem Sancak, 2007 yılında ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ‘Milli Egemenlik Üstün Hizmet ve Onur Ödülüne’ layık görülmüştür.

Fuat Sezgin ile birlikte 2010 yılında kurmuş olduğu Fuat Sezgin İslam ve Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2004 – 2010 yılları arasında Türkiye Ecza Depocuları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve 2007 – 2008 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı olarak görev yapmış olan Sancak, şu anda İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı[5] , İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, TEGV Yönetim Kurulu Üyesi, ERG Yürütme Kurulu Üyesi, Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği(TUSEDAD) Kurucu Üyesi[6] , TESEV Mütevelliler Kurulu Üyesi[7] , Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi[8] ve Ak Parti Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu (DHK) üyesi olarak görev yapmaktadır.[9] Ayrıca Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesidir.

Ethem Sancak evli ve üç çocuk babasıdır.

Gözden kaçırmayın

Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap

 

KARTALHABER