Beşiktaş'ta Dzeko bombası

Siyah-beyazlılar, Çin'den gelen caz ip teklifler karşısında ayrılma ihtimali buluna n Mario Gomez'in yerine 29 yaşındaki forvet Edin Dzeko'yu listenin ilk sırasına aldı.

FUTBOL 13.02.2016 - 02:46 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Beşiktaş yönetimi, yeni sezon çalışmalarına şimdiden başladı. Siyah- beyazlılar bir yandan mevcut kadroyu güçlendirmek isterken, diğer yandan da takımdan ayrılma ihtimali bulunan yıldız futbolcuların alternatiflerini de bulmaya başladı. 
İştah kabartıyor 
Demba Ba Çin'e gittiğinde tüm Beşiktaşlılar "Yeri nasıl dolacak?" diye birbirine sorarken; Gomez performansıyla siyah-beyazlı taraftarlara "Bizde bir Demba Ba vardı zamanında" dedirtiyor. Yönetim Gomez'in gelecek yıllarda da Beşiktaş forması giyeceğine inanıyor. Ancak aksi bir durum olursa alternatifini de buldu: Edin Dzeko. BEŞİKTAŞ'ın bu sezon Roma'da forma giyen Boşnak oyuncu için şimdiden zemin yoklamasına başladığı; Gomez'in bir sürpriz yapıp, Çin'e gitmesi durumunda ise 1.92'lik dev golcüye imza attırılacağı bildirildi. Dzeko'nun da aynen Ba ve Gomez gibi son yıllarda düşüş içinde olması ve gittiği takımlarda başarı gösterememesi; Beşiktaş'ın Boşnak yıldızı da Ba ve Gomez gibi uygun fiyatlara alma konusunda iştahını kabartıyor. Geçen sezon Demba Ba'dan efsane bir para alan Beşiktaş'ın, Gomez'in Çin'e gitmesi durumunda en az 10 milyon euro'luk bir rakamı kasasına koyacağı da gelen bilgiler arasında.

Euro 2016'ya gitmezse hedef Çin
Gomez ince hesaplar peşinde.. Alman oyuncunun Beşiktaş'ta kalmayı tercih etmesinin nedeni, Euro 2016'da oynamak istemesi. Çin'e giderse böyle bir şansının kalmayacağını düşünen Gomez bu yüzden Uzakdoğululara 'hayır' dedi. Ancak Gomez, Euro 2016'ya gidemezse Uzakdoğu'dan gelen cazip teklifi kabul edecek.


FOTOMAÇ