Beşiktaş’ta bu sezon 21’i yırtık olmak üzere 42 sakatlık yaşanması yönetimi bezdirdi. Ligin bitiminde yetkili kişiler hemen görüşmeye alınacak.İdman programlarından tedavi yöntemlerine, antrenman sahalarının zemininden malzemelere kadar geniş çaplı a

Süper Lig’de sezonun bitimine 8 maç kala şampiyonluk mücadelesini sürdüren Beşiktaş’ta yaşanan sakatlıkların ardı arkasının kesilmemesi keyifleri kaçırdı.

Siyah-Beyazlılar’da sakatlar kervanına katılan son isim ise kaleci Cenk Gönen oldu. Sağ üst ön adalesinde ikinci derece yırtık tespit edilen 27 yaşındaki kaleci 3 hafta uzak kalacak. Kartal’da Cenk’le birlikte bu sezon 21’i yırtık olmak üzere 42 sakatlık yaşandı. Bu durum yönetimi de harekete geçirdi. Siyah-Beyazlılar sezonun bitimiyle birlikte bu konu hakkında geniş çaplı bir çalışma yapılacak.

A’dan Z’ye incelenecek

Sakatlıkların nedenleriyle sorumlularını bulmaya ve yeni sezonda yaşamamaya kararlı olan yönetim A’dan Z’ye her şeyi masaya yatıracak. Öncelikli olarak uygulanan idman programları, tedavi yöntemleri gibi konular ele alınacak.

Yetkili kişiler tek tek görüşmeye çağrılacak. Bu konuda hatası bulunanlarla yolların ayrılmasının bile gündeme gelebileceği öğrenildi. Bunun yanında antrenman sahalarının zeminleri, kullanılan malzemeler de incelemeye tabi tutulacak. Bu noktada sorun oluşturan bir etken varsa değişime gidilecek.

Gözden kaçırmayın

Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi

Demba Ba takviye istedi

Beşiktaş’ta son dönemde performansındaki düşüşle dikkatleri üzerine çeken Demba Ba’yı teknik direktör Slaven Bilic yakın markaja aldı.

Her idmanda Senegalli golcüyle özel görüşmeler yaptığı belirtildi. Antrenman sonraları ekstra çalışmalar yapmasını talep ediyor. Ba’nın ise hocasına hücum hattında bir arkadaşının yanında olması halinde daha etkili olacağını söylediği öğrenildi. Bilic’in idmanlarda çift forvetli sistem denediği ifade edildi.