Beşiktaş Kulübü Transfer Komitesinden Sorumlu Yönetici Atalay:- "Chelsea, Demba Ba'yı kadrosunda tutup tutmama konusunda henüz net bir karar vermiş değil.

Beşiktaş Kulübü, İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea formasıgiyen golcü futbolcu Demba Ba'nın transferi için 28 Mayıs'ı bekliyor.


Siyah-beyazlı kulübün transfer komitesinden sorumlu yönetim kuruluüyesi Deniz Atalay açıklamada, Demba Ba'yırenklerine bağlamak için girişimde bulunduklarını doğrulayarak, ChelseaKulübü'nün bu oyuncuyla ilgili net kararını 28 Mayıs'ta vereceğini ve butarihten sonra daha somut adımlar atılabileceğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi

Atalay, "Demba Ba basına yansıyan isimler arasında gerçektenilgilendiğimiz tek isim. Kendisiyle ilgili bazı temaslarımız var fakatChelsea, Demba Ba'yı kadrosunda tutup tutmama konusunda henüz net birkarar vermiş değil. 28 Mayıs'ta oyuncuyla ilgili bir tasarruftabulunacaklar. Chelsea, Demba Ba'yı bırakma kararı alırsa, biz detransfer komitesi olarak gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.

Gerek yazılı, gerek görsel basında hergün onlarca futbolcunun Beşiktaş'a transfer olacağı yönünde haberlerokuduklarını belirten Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eto, Gomis, Van der Vaart, Aaron Hunt gibi isimler gündeme geldi. Transfer etmeye çalıştığımızve görüştüğümüz isimler kesinlikle bu futbolcular değil. Bambaşkaoyuncularla temas halindeyiz. Bir tek Diego Ribas'ı Beşiktaşımızakazandırmayı gerçekten çok istedik ama 3,5 milyon avroluk transferteklifimizi önce kabul etmesine rağmen, bu transfer gerçekleşmedi. Hergörüştüğümüz futbolcuya imza attıracak halimiz yok. Diego, futbolcuizleme komitemiz, teknik heyetimiz ve futbol genel direktörümüzün ortakkararıydı. Transfer yapmadan önce saydığım bu birimlerin ortakmüşterekte buluşması son derece önemli. Gidecek ve kalacak oyuncularınlistesi daha yeni belli oldu. Bu noktadan hareketle, ihtiyaçdoğrultusunda gerekli takviyeleri en kısa zamanda yapacağız."

Yeni sezon yapılanması doğrultusunda takıma 3 yabancı futbolcutransfer edeceklerini yineleyen Atalay, savunma, orta alan ve forvetbölgesini yabancı transferlerle güçlendireceklerini yineledi.

Trabzonsporlu Olcan Adın için de önemli açıklamalar yapan DenizAtalay, "Olcan'ı kadromuzda görmek istiyoruz. Trabzonspor Kulübü ileOlcan'ın transferi için görüşmelerde bulunduk. Kendileri bize,önümüzdeki yıl şampiyonluğa oynayacaklarını ve Olcan'ı bırakmakistemediklerini söyledi. Görüşmelerimize devam ediyoruz. Olcan Adınteknik heyetin de ısrarla istediği bir isim ama kendisini transferedemezsek, Gökhan Töre'nin bonservisini almak için düğmeye basacağız"diye konuştu.

Geride kalan sezonda takımın istikrarlı oyuncuları arasında yeralan Ramon Motta'nın bonservisini alabileceklerini de dile getirenDeniz Atalay, sağ bek transferi için ise devşirme bir isimdüşündüklerini belirtti.

Siyah-beyazlı yönetici, "Baktığımız zaman Türkiye'de Gökhan Gönüldışında önemli bir sağ bek yok. Biz, Serdar Kurtuluş milli takım sağbeki olduğu için kendisini transfer ettik. Şöyle bir gerçek var kiFenerbahçeli Caner Erkin'in gerçek yeriaslında sol bek değil, sol ön. Gökhan Gönül ise yine orta alandaoynarken defans oyuncusuna dönüştürüldü. Biz de bu yolu izleyeceğiz.Savunmanın sağ tarafına monte edeceğimiz oyuncu, tipik bir sağ bekolmayacak, devşirme bir futbolcu olacak" ifadelerini kullandı.