Beşiktaş'ta büyük transfer taaruzu

Taraftarların büyük heyecanla beklediği Quaresma'da bütün sorunlar aşıldı. Portekizli futbolcunun normal şartlarda dün İstanbul'da olması bekleniyordu. Transfer detayları uzayan yıldız oyuncu yarın Türkiye'ye ayak basacak, yer yerinden oynayacak.

FUTBOL 20.07.2015 - 02:56 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Quaresma’nin ikinci Beşiktaş macerası resmen başlıyor... Geçen sezon Porto’da harika bir performans sergilemesine rağmen teknik direktör değişimi sonrası takımdan ayrılacağını açıklayan 31 yaşındaki oyuncu, “Beşiktaş’ta yarım kalmış bir işim var” diyerek Siyah-Beyazlılar’a tekrar gelmeyi kabul etti. 

Daha önce sözleşmesinde bonservisini bedelsiz şekilde eline alır yönünde bir maddenin bulunduğunu söyleyen Quaresma’ya, Portekiz kulübü itiraz etti. Görüşmelerin uzamasına neden olan bu durum sonrası Beşiktaşlı yetkililer, Porto’lu kurmaylara 1.2 milyon Euro ücret önerdi. Portekizliler’in bu rakama sıcak bakması sonucu pazarlık masasından el sıkışarak kalkıldı ve bu transfere nokta konuldu.

Direkt kampa gidecek

Normal şartlarda, Quaresma’nın dün İstanbul’a gelmesi ve taraftarlarla buluşması bekleniyordu. Fakat, yaşanan pürüzler nedeniyle Türkiye’ye geliş tarihinde rötar oldu. Deneyimli futbolcunun yarın Nevzat Demir Tesisleri’nde olacağı, ardından da takımın Avusturya kampına katılacağı öğrenildi.

Mario Gomez’de geri sayım

Forvet pozisyonu için Mario Gomez ve kulübü Fiorentina ile sıkı pazarlığa oturan Beşiktaş Yönetimi bütün şansları zorluyor. 30 yaşındaki oyuncuyu ikna eden ancak İtalyan ekibiyle anlaşamayan Siyah-Beyazlılar, çalışmaları sürdürüyor.

Demba Ba’nın ayrılmasından sonra uzun süredir forvet hattına takviye çalışması yapan Beşiktaş’ın gündemindeki en büyük aday Mario Gomez... Ndoye, Teofilo gibi isimleri de listeye alan Kara Kartal’da, Mario Gomez transferinde büyük aşama kaydedildi, gözler resmi açıklamaya çevrildi. 30 yaşındaki futbolcuyu, imza parası artı yıllık ücret önererek ikna eden Beşiktaşlı kurmaylar, Fiorentina Kulübü ile bonservis ücreti konusunda ortak noktayı bulmaya çalışıyor. Arada çok ufak bir rakamın kaldığı ve her iki tarafın tekliflerinde biraz fedakarlık yapması halinde imzaların atılmasının an    meselesi olduğu belirlendi. 

Yıllık ücret 4.5 milyon Euro

Çizme ekibi, ilk etapta 9 milyon Euro bonservis ücreti istedi, yapılan sıkı pazarlıklar sonucu bu rakam 5 milyon Euro’ya kadar indi. Fakat son anda karar değişikliğine giden Fiorentina’lı idareciler son olarak Beşiktaş’tan 6 milyon Euro talep etti. Kulüplerarası görüşmeler yoğun şekilde sürüyor. Gomez ise Kartal’ın önerdiği 4.5 milyon Euro’luk yıllık ücreti kabul etti.

Rhodolfo yarın geliyor

Uzun süredir savunma oyuncusu arayan Beşiktaş, bu konuya da noktayı koydu. Siyah-Beyazlılar’ın anlaşmaya vardığı Rhodolfo, yarın İstanbul’a gelecek, sağlık kontrollerinin ardından Avusturya kampına katılacak.

Beşiktaş’ın her konuda anlaşmaya vardığı Rhodolfo yola çıktı... Siyah-Beyazlılar’ın Brezilyalıeski oyuncuları Zago ve Ronaldo’dan referans alan, 28 yaşındaki futbolcu yarın İstanbul’a geliyor. Yapılacak olan sağlık kontrollerinin ardından deneyimli savunmacı, ikinci etap kamp çalışmaları kapsamında Avusturya’da bulunan takıma dahil olacak ve yeni arkadaşlarıyla tanışacak. 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 senelik anlaşmaya varan Rhodolfo’nun alacağı ücretin 1.5 milyon Euro dolaylarında olması bekleniyor.

‘Kulübü düşünmek zorundaydım’

Ayrılık kararını duyuran Rhodolfo, “Görüşmeler bir süredir devam ediyordu. Gremio’da çok iyiydim, ancak finansal durumları da düşünmek zorundaydım. Burada bir kupa kazanmadan ayrılmak istemezdim. Sahada her zaman en iyisini verdim, ancak işler bizim istediğimiz gibi gelişmedi” dedi. Finansal olarak kulübün iyi bir gelir elde edeceğini düşündüğünü söyleyen Sambacı, “Sanırım yönetimin yaptığı görüşmeler sonrasında kulüp için en iyi finansal koşullar sağlanmıştır” diye konuştu.

 

Kaynak:Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@