Beşiktaş’ta üst üste gelen Kovid-19 vakaları sonrası tesislerde kepenk indirildi. Önümüzdeki süreçte Ümraniye baştan aşağı dezenfekte edilecek. Yeni testlerde pozitif çıkmaması halinde ise hazırlıklara ayın 1’inde başlanacak.

Beşiktaş'ta yapılan ikinci testlerde Başkan Ahmet Nur Çebi dahil 8 kişide Koronavirüs'e (Kovid-19) rastlanması şok etkisi yarattı. Takım, teknik heyet, yöneticiler ve tesis personelinin önümüzdeki hafta çarşamba günü yeniden testten geçirileceği belirtildi. Yeni vakaların ardından tesisler tamamen boşaltılırken dezenfekte çalışmaları da başladı. İşlemin belirli aralıklarla detaylı bir şekilde tekrarlanacağı ifade edildi. Teknik direktör Sergen Yalçın ve yönetim, gelişmeler doğrultusunda planlarını güncelledi. Siyah-beyazlıların, yeni testlerde pozitif vakaya rastlanmaması halinde 1 Haziran'dan itibaren çalışmalara başlayacağı öğrenildi.

SAĞLIĞIN ŞAKASI OLMAZ!

Caner Erkin, Kovid- 19 testlerinin pozitif çıktığı iddialarına Twitter hesabından cevap verdi. Test sonuçlarını yayınlayan Erkin, "Sağlığın şakası olmaz, doğru haber yapın" çıkışında bulundu.

GİKİEWİCZ KUŞATMA ALTINDA!

Union Berlin forması giyen 32 yaşındaki Polonyalı kaleci Rafal Gikiewicz, Beşiktaş taraftarının kendisine yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Adı önümüzdeki sezon için siyahbeyazlılarla anılan Gikiewicz, "Beşiktaş taraftarı resmen çılgın. Beni Instagram'da kuşatma altına aldılar" diye konuştu.

İKİ YÖNETİCİDEN İYİ HABER

Beşiktaş'ta 8 ismin dışında yönetici Fatih Hakan Avşar'ın da takımdan ayrı olarak daha önce yaptırdığı testin pozitif çıktığı ifade edilmişti. Dün bir kez daha hastanede teste giren Avşar'ın sonucunun bu kez negatif olduğu kaydedildi. Ayrıca genel sekreter Mesut Urgancılar'ın da Kovid-19'a yakalandığı iddia edilmişti. Ancak o da temiz çıktı.

PORTO'DAN KABİN TELEFONU!

Gözden kaçırmayın

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Beşiktaş baba takımı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Beşiktaş baba takımı

Beşiktaş'ın tesislerin girişine koyduğu dezenfektan kabini, Avrupa basınında da kendisine yer bulan bir uygulama olmuştu. Dün siyahbeyazlı kulübe ilginç bir telefon geldi. Porto, Beşiktaş ile irtibata geçerek dezenfektan kabini ile ilgili fikir alışverişinde bulundu ve kendilerinin de yaptırmak istediğini iletti. Beşiktaş, kabini Türk firması Etisan'a yaptırmıştı.

Kaynak: Sabah