Beşiktaş’ta sezon sonunda sözleşmeleri bitecek olan 5 oyuncuya yeni kontrat önerileri yapıldı.

Süper Lig lideri Beşiktaş’ta yönetimi zorlu bir dönem bekliyor... Siyah-beyazlılar, sezon sonunda kontratları bitecek olan 5 oyuncusuna yeni sözleşme tekliflerini iletti. Performansları ve takım içindeki maaş dengesini gözeterek futbolcuların ücretlerini artıran yönetim, ay sonuna kadar oyunculara imza attırmayı amaçlıyor. Şimdi tek tek kim, ne kadar alıyordu, yeni teklif ne oldu, bakalım...

CENK GÖNEN: 2010 yılından bu yana Beşiktaş’ta olan Cenk, Tolga’nın forma giyemediği son 5 maçta kaleyi korudu. Son 2 karşılaşmada sakatlığına karşın büyük fedakârlık yaparak görev yapan Cenk’in yıllık ücreti 1.5 milyon TL (545 bin Euro). Yönetim %83 zamla 26 yaşındaki file bekçisine senelik 1 milyon Euro önerdi.

ERSAN GÜLÜM: 2010’da Adanaspor’dan kiralanan, bir sonraki sezon ise bonservisi alınan Ersan’ın mevcut senelik garanti ücreti 750 bin Euro... Yönetim onun maaşına %46 zam yaptı ve yıllık 1.1 milyon Euro’luk teklif yaptı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan maç öncesi Güven Yalçın’a plaket Beşiktaş'tan maç öncesi Güven Yalçın’a plaket

VELİ KAVLAK: Beşiktaş’ın değişilmez futbolcularından biri olan Veli’nin yıllık ücretinin düşük olduğu ve sözleşmesinde iyileştirme yapılacağı uzun süredir konuşuluyordu. 2011’de transfer edilen Veli yıllık 600 bin Euro alıyor. Yönetim, 26 yaşındaki ön liberoya %100 zamla senelik 1.2 milyon Euro’dan yeni kontrat sundu.

EN ÇOK MUSTAFA’YA

ATIBA HUTCHINSON: Kanadalı oyuncu siyah-beyazlı kulübün son yıllarda yaptığı en isabetli transferlerden biri. Geçen sezon başında PSV’den gelen 31 yaşındaki futbolcu 1 milyon Euro garanti ücret alıyor. Kendisine %25 zam yapıldı ve yıllık 1 milyon 250 bin Euro önerildi.

MUSTAFA PEKTEMEK: 2011’de G.Birliği’nden geldiği Beşiktaş’ta sürekli sakatlıklarla boğuştu Mustafa. Ama maç ritmi yakaladığında da neler yapabileceğini gösterdi. Son Karabük maçında kırmızı kart gören Mustafa’nın senelik garanti ücreti 2.5 milyon TL (910 Euro). Beşiktaş, Mustafa’ya da %42 artışla 1.3 milyon Euro teklif etti.