''Beşiktaşlılardan özür diliyorum...''

Beşiktaş Eski Futbol Direktörü Önder Özen, yabancı kuralı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 05.01.2015 - 20:06 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Türkiye Futbol FederasyonuKulüpler Birliği ile yabancı sınırlamasını görüşerek değişikliği gitti. 28 kişilik takım kadrosunda 14 yerli, 14 de yabancı futbolcunun yer alabileceği, 18 kişilik kadroda yabancı sınırlamasının olmayacağı, Türk asıllı yabancı futbolcuların da yabancı statüsünde sayılacağı gibi kararlar alındı. Bu kararlar ile ilgili Beşiktaş'ın eski Futbol Genel Direktörü ve yorumcu Önder Özen, açıklamalarda bulundu. 

"Bütün Beşiktaşlılar'dan özür diliyorum"

Özen, "Eğer bu şaka değilse, gerçekse bunun önümüzdeki sezondan itibaren uygulanacağını anlıyorum. O zaman ben buna 3 şekilde cevap veririm. Ben eğer Beşiktaş'ta bir profesyonel konumda olsaydım, TFF'ye dava açardım. Bunu UEFA'nın kurullarına kadar da götürürdüm çünkü ben ve yönetici arkadaşlarım inandırdığımız antrenör ekibi ile birlikte planlama yaparken kitaba baktık. Ve bizden başkasının bakmadığını bildiğimiz halde baktık. Ülkemizin ismi Türkiye Cumhuriyeti. Hukuki durumlarla ilgili ülkemizdeki perspektife birazcık hakim olduğumu zanneden biriyimdir. Hukuk ile hukuksuzluk arasındaki farkı bilen biriyimdir. Kitaba kaç kişinin baktığını kaç kişinin bakmadığını, kimlerin kırmızıda beklediğini kimlerin yeşilde geçtiğini bilen biriyimdir. Buna rağmen umutla herkesi inandırmaya çalıştım. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 110 yıllık kulüp yöneticilerinden özür diliyorum. Onları buna inandırdığım için. Slaven Bilic ve teknik ekibinden özür diliyorum. Türkiye bir hukuk ülkesidir. Kitaba bağlı kalırız biz. Kitabı deldirmeyiz. Kitaba bakarız ve bu kitaba bakarak ilerleriz diye onları inandırdığım için onlardan da özür diliyorum. Kaç milyon Beşiktaş taraftarı varsa, Beşiktaş'a kaç kişi gönül veriyorsa onlardan da özür dilerim onların kandırılmasına vesile olan biri olarak tarihe geçeceğim herhalde. Gökhan Töre'nin bonservisine ödenen parayı ben çalışarak ödeyemem meslek hayatım boyunca. Kerim Frei için verilen parayı ben ödeyemem. Cenk için aldığımız riski, Tolga için... Yok muydu? Orada Ospina bekliyordu. Tolga'ya verdiğimiz paranın 1,5 milyon üstünü vererek Ospina'yı alabilirdik ama biz kitaba baktık. Ve inanmaya çalıştık inandık o yüzden böyle transferler yaptırdık. Bütün Beşiktaşlılar'dan özür diliyorum." dedi.

"Beşiktaş'ı zarara uğrattım"

Özen, Beşiktaş'ın kendisine dava açabileceğini söyleyerek "Ben farkında olmadan kitaba bakara kurallara bakarak zarara uğrattım. Beşiktaş'ta bana dava açsın o zaman. Fikret Orman da çıkarak ya hoca sen demedin mi kitaba kurala bakarak diye yönetim kurulu yüzde yüz haklı. Geçen sene bilmiyor muyduk acaba." ifade etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@