Beşiktaşlı yöneticilerin F.Bahçe yorumu

Beşiktaş Yönetimi, Fenerbahçe ile Kadıköy deplasmanında oynayacakları derbi mücadelesi için umutlu olduklarını ifade ettiler.

GÜNDEM 26.02.2016 - 11:48 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Daha oynanmamış 13 maç olduğunu ve bu maçı kazanmaları halinde Kadıköy'den sadece lider dönmüş olacaklarını dile getiren yöneticiler,  mücadeleyi kazanmaları halinde, ligin biteceği algısının yanlış olduğunu belirttiler.
Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Dış Transferden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları ve Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil'in Fenerbahçe derbisine ait düşünceleri şu şekilde:

AHMET NUR ÇEBİ: ''KAZANIRSAK HER ŞEY BİTMİŞ OLMAZ ''

''Fenerbahçe maçı tabi önmeli bir maç, çünkü sonuçta iki takım yarışı götürüyor gibi gözüküyor şu an için. Ezeli rakibimiz Fenerbahçe maçını aldığımız taktirde biraz daha rahatlamış olacağımızı düşünüyorum. Ama sonuçta maçlar üç sonuçludur. Karşı takım da önemli bir takım, önemli bir camia. Dolayısıyla çok fazla söyleyecek bir şey yok. Kazanıp dönen takım olmak istiyoruz. Takım bu konuda motive olmuş vaziyette. İnşallah bizim istediğimiz gibi biter ve oradan lider ayrılırız.

Kamuoyunda Beşiktaş'ın kazanması halinde yüzde 70-80 oranında şampiyonluğu garantileyeceği düşüncesine katılmadığını söyleyen Çebi ''Ben buna katılmıyorum. Bu bir süreç ve daha ligin sonuna kadar çok uzun bir süre var. Bunların tamamnını kazanmak zorundasınız. Oradaki maçla bu iş bitmiş demek değildir. Biz sonuna kadar her maçı önemsemek zorundayız.''

ERDAL TORUNOĞULLARI :''ŞAMPİYONLUK RAHATLIĞINDA OLMAMALIYIZ''

''Öncelikle centilmen bir şekilde bitmesini istiyoruz. İnşallah iyi bir mücadele olur ve kazanan taraf biz oluruz. Beklentimiz, oradan lider bir şekilde dönersek çok mutlu oluruz. Kazanırsak şampiyonluğu büyük oranda garantileriz düşüncesine katılmıyorum. Bizim açımızdan 13, Fenerbahçe'nin 12 maçı var. Daha epey bir mesafe var ligin bitmesine. Ben şimdilik biten bir şey olduğunu zannetmiyorum. O rahatlıkta olmamamız gerekiyor. Çünkü ortada 36 puan daha var.

AHMET ÜRKMEZGİL :''CENTİLMENCE BİR MAÇ OLMASINI İSTİYORUM''

''Bu maçın centilmenlik sınırları içinde kalması tüm sporseverler gibi Beşiktaş yöneticisi olarak benim de arzum. Son zamanlarda yaşanan gerçekten çok nahoş hadiselerden sonra öncelikle centilmence bir maç, sonrasında da sağlıkla kazasız belasız bitmesini istiyoruz. İnşallah bu maçtan da oradan galibiyetle dönmek en büyük temennimiz olacaktır.''

DHA

Gelişmelerden Haberdar Olun

@