Beşiktaşlı yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Beşiktaş'ın transfer gündemini açıklandı ve siyah beyazlıların transferdeki son durumunu resmen paylaştı.

İşte o isimler ve transferle ilgili rakamlara dair resmi açıklamalar:

Babel Fulham'a gidiyor mu?

"Babel'in durumu 3 gün öncesine kadar yoktu. Bir teklif geldi, şartlar oluştu. 6 aylık kiralık olarak gidiyor. Fulham ile 2 milyon Euro'ya anlaştık."

Quaresma ve Adriano kalacak mı?

"Ricardo'ya öyle bir teklif gelir ki reddedemeyeceği o zaman gidebilir. Şu an biz göndermek istemiyoruz o da gitmek istemiyor."

"Adriano'nun da gitmek bir talebi yok. Ben inanıyorum kamp döneminin ardından o da beklediğimiz Adriano olarak mevkisinde oynayacaktır."

Adem Ljajic'i alacağız

"Adem ile ilgili başkanımız konuştu. Adem'i alacağız dedi. Ben daha bir şey söylemeyeyim. Henüz tam kapasitesini ortaya koymadı. Beşiktaş'ın vazgeçilmezleri arasına girebilecek bir oyuncu."

Sadık'ı istedik

"Sadık Çiftpınar ilgilendiğimiz oyunculardandı. Malatya'nın talepleri konusunda o transferde anlaşamadık ve Isimat-Mirin'i aldık."

Tolgay Arslan için gelen teklifler...

"Tolgay Arslan için 5-6 milyon Euro civarında teklif gelirse değerlendirebiliriz. Gelen teklif istediğimiz rakamın altında kaldı"

Love kendisine takım bulacaktır

"Vagner konusunda kulüpler anlaşıyor ama karşılıklı talepler için tam zemin oluşmadı. Ama büyük ihtimalle bu dönemde kendisine takım bulacaktır. Töre'nin de oynaması gerekiyor ama bizde oynaması zor şu an."

Burak Yılmaz'a tepkiler olacak

"Burak Yılmaz'a tepkiler olacaktır. Bizim taraftarımız duygusal. 10 sene önce yaşanmış olayı unutmuyorlar. O dönem Burak hata yaptı. Her insan hata yapar. Burak hatasını kabul etti. Burak'a herkesten daha fazla sahip çıkıp, Beşiktaş'a kazandırmak lazım."

Medel ve Vida'yı satmayı düşünmüyoruz

"Medel ve Vida satmayı düşündüğümüz oyuncular değil ancak cazip bir teklif gelmesi halinde değerlendirilebilir. Resmi bir teklif yok. Menajerler 'Ben Medel'i satabilirim, Vida'yı satabilirim' diyor. Ama isteyen kulüplerden bize gelen bir resmi şey yok."

Karius Türkiye'nin en iyisi

"Karius, şu an bence Türkiye'nin en iyi kalecisidir. O da zaman geçtikçe Fabri gibi olacaktır."

"Beşiktaş'tan kimse gitmek istemiyor. Türkiye'nin 1 numaralı takımı. Dünyada sayılı takımlardan. Larin kalmak isteyen oyunculardan. Larin değerli bir oyuncu. Kadroda düşünülüyor."

"Gündemimizde Arda Turan yok. Pepe, gitmek istediği için gitti. Pepe'nin gittiğinde bizden olan alacağı 103 bin Euro'ydu. Ödedik gitti. 'Babam rahatsız, yüksek maliyetliyim bana ihtiyaç yok' dedi gitti. Gitmek istemeseydi kalırdı, parasını da öderdik."

Gözden kaçırmayın

Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu! Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu!

"İsim isim tek tek konuşmayalım. Medyada yer alanların hepsi ilgilendiğimiz oyuncular. Ama şartlar, şartlar... Şu an gündemimiz kadroyu ekonomik hale getirmek ve oyuncu satmak."

Hasic ile ilgili hukuki süreç var

"Hasic'in yaşı küçük. Başka bir kulübe tescilli. Onun önünde hukuki süreç var. Eğer bu hukuki süreç sözleşme aşamasına gelirse biz onu isteriz. Hem katkı sağlar, hem ileride satılabilir. Şu an transfer edilmeye müsait değil."

"Douglas'la ilgilenmiyoruz. Şu an oyuncu satma konusu gündemimizde. Taraftarlarımız yakın zamanda bu ayrılıkları görecek."

.