Şubat ayında geçirdiği geçirdiği ameliyatın ardından ortadan kaybolan Beşiktaşlı Rhodolfo, tedavisine devam edilen ülkesinde açıklamalarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın borcu açıklandı Beşiktaş'ın borcu açıklandı
 Beşiktaş'ın sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalan yıldızı Rhodolfo, tedavi sürecini geçirdiği ülkesi Brezilya'da açıklamalarda bulundu. Sağ diz ön çapraz bağı kopmasının ardından sezonu kapadığı açıklanan ve şubat ayında ameliyat olan 29 yaşındaki futbolcu, geçirdiği tedavi sürecini ve son durumunu anlattı. 
 
Kendisinden uzun süredir haber alınamayan Rhodolfo, "İyileşme sürecim çok iyi gidiyor. Gremio'nun fizyoterapistlerini yakından tanıdığım için tedavimin burada yapılmasını tercih ettim. Çünkü kendileri gerçekten bu işin uzmanı ve alanlarında çok önemli isimler. Ayrıca burada çok iyi dostluklarım var ve arkadaşlarımı özlemem de bir faktör oldu" diye konuştu. 
 
Tedavisini Porto Alegre'de yapma kararı aldığı süreci detaylarıyla aktaran oyuncu şunları söyledi: "Gremio'nun idari direktörü Rui Costa ile görüştüm ve tedavi sürecimi Gremio'da geçirmek istediğimi ilettim. Bundan çok memnun oldu ve bana kapıları açtı. Bana bu konuda çok yardımı oldu".  
 
'Taraftara kanım ısındı'
Beşiktaş'taki ilk sezonunu da anlatan Brezilyalı futbolcu, "Başlangıçlar her zaman için zordur. Dil nedeniyle benim için de oldukça zordu. Çünkü ne Türkçe biliyorum ne de İngilizce. Bu yüzden sıkıntı çektiğimi itiraf etmeliyim. Ama onun dışında şehri sevdim, kulübe ve de özellikle taraftarlara kanım ısındı. Beşiktaş taraftarı çok fanatik ve oyunculara büyük saygı duyuyorlar. Futbolcuları çok iyi motive ediyorlar" dedi. 
 
Boş zamanlarında ata biniyor 
Öte yandan deneyimli savunmacı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda da, ülkesinde günlük hayatını nasıl geçirdiğin gözler önüne serdi. Arkadaşlarıyla birlikte resimlerinin yanında at üstünde fotoğrafları da ilgi çekti. İlk sezonunda hayli aktif bir görüntü çizen oyuncu sakatlık geçirene kadar Beşiktaş'ta 18 lig, 6 Avrupa ve 3 kupa olmak üzere toplam 27 maçta forma giymişti.