Beşiktaş'a her alanda çağ atlatmayı kafasına koyan Başkan Fikret Orman çalışmalarının karşılığını yavaş yavaş almaya başlıyor!

CHELSEA İLE BEŞİKTAŞ ÖYLE BİR ORTAKLIK KURUYOR Kİ

Gözden kaçırmayın

Oğuzhan Özyakup'a pankartlı veda Oğuzhan Özyakup'a pankartlı veda

Herkes Beşiktaş'la Chelsea arasında yapılan anlaşmanın transfer tarafına bakarken siyah-beyazlılar ile İngiliz ekibinin asıl üzerinde durduğu konunun altyapı hamlesi olduğu bildirildi.

Chelsea'nin  Türkiye'de bir futbol akademisi kurmaya çalıştığı, Beşiktaş'ın da bu konuda İngiliz ekibine ortaklık edeceği bildirildi. Chelsea'nin İstanbul dışında bir şehirde kurmak istediği futbol akademisinde İngiltere'den gelecek olan spor akademisyenleri de değişimli olarak eğitim verecek. Ayrıca akademide öğrencilere İngilizce de öğretilecek.

Beşiktaş'ın alt yapı hocaları ise İngiltere'ye gidecek ve burada Chelsea'nin alt yapı hocaları ile beraber çalışacak. Ayrıca Chelsea'nin diğer ülkelerdeki akademilerinin sistemleri de siyah-beyazlıların alt yapı hocaları tarafından incelenecek ve Beşiktaş'ın alt yapısı bu sisteme göre çalışacak.

CHELSEA İLE ANLAŞMA OCAK'TA RESMİYETE DÖKÜLECEK

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları'nın yeni yılın ilk günlerde Londra'ya giderek Chelsea ile yaklaşık 8 aydır devam eden dirsek temsına son noktayı koyacak. Chelsea'nin G.Saray maçı için İstanbul'a geldiği dönemde başlayan iki kulüp arasındaki dostluk köprüsünde bizzat Başkan Orman'da yer almış ve iki kulüp özellikle Demba Ba transferinde oldukça yakınlaşmıştı. Beşiktaş ile Chelsea arasında Ocak'ın ilk günlerinde imzalanması beklenen sözleşmenin detayları sır gibi saklanıyor. Fakat alt yapı hamlesi ile transferde karşılıklı öncelikler dışında iki ekibin çok daha komplike bir anlaşma yapacakları öğrenildi.

ÜMRANİYE'YE GELECEK OLAN SCOUTING BİRİMİ GELİŞECEK

Beşiktaş'ta Önder Özen tarafından kurulan futbolcu izleme komitesinin Ümraniye'ye taşınmasına karar verildi. Teknik direktör Slaven Bilic'le çok daha koordineli çalışması istenilen bu birim için ayrıca yeni bir yatırım programı da planlanmış durumda.

Birimin şu anda kullandığı ve dünya üzerindeki 100'e yakın ligi (1, 2 ve 3'üncü ligler dahil) takip eden ekibine yabancı gözlemcilerin alınması dışında, bilgilerin kayıtlı bulunduğu bilgisayar sisteminin de güçlendirilmesi planlanıyor. Ayrıca, Portekiz'in Benfica takımının scouting sistemini koordine eden ismin de İstanbul'a gelerek Beşiktaş'la çalışması da gündeme geldi. Önder Özen'in görevi bırakırken Bilic'le bu birim için konuştuğu Başkan Fikret Orman'dan da birimin bozulmaması için ricacı olduğu bildirildi.