Beşiktaş'ın yıldızı ortalığı karıştırdı!

Devre arası Trabzonspor ve Beşiktaş'ı birbirine düşürmüştü... O Tolgay Arslan şimdi de Fenerbahçe ve Galatasaray'la görüşüyor.

FUTBOL 16.05.2015 - 09:20 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Devre arasında Beşiktaş ile Trabzonspor arasında olay yaratan, yöneticileri birbirine düşüren ve tercihini son dakikada Siyah-Beyazlı takımdan yana kullanan Tolgay Arslan ile ilgili şok bir gelişme ortaya çıktı. Fanatik’in ulaştığı bilgiye göre, genç yıldızın Kartal’daki kariyeri her an noktalanabilir. Çünkü Beşiktaş’taki ödeme problemleri sebebiyle Tolgay Arslan’ın kafasının hayli karıştığı ve kendisine çok yakın bir ismin Fenerbahçe’den üst düzey bir yetkiliye mesaj gönderdiği öğrenildi.

İstanbul’u çok sevmiş

Tolgay’ın Beşiktaş’ta mutlu olmadığını söyleyen yakını, “Ne yazık ki Tolgay, Beşiktaş’ta mutlu değil. Burada beklentilerinin çok uzağında kaldı. Parasını alamıyor. O da, bu yüzden ciddi anlamda ayrılmayı düşünüyor. Ancak ailesiyle birlikte İstanbul’u çok seviyor. Eğer ilgilenirseniz, sizinle çalışmak isteyebilir” sözleriyle adeta transfer sinyali verdi.

‘Karşı karşıya gelmeyiz’

Genç yıldızın cephesinden direkt gelen bu mesaj üzerine biraz da şaşıran Sarı-Lacivertli idarecilerin ise, “Tolgay genç ve geleceği parlak bir futbolcu. Onu takımda düşünebiliriz. Ancak bunun olması için hiçbir kulüple bağlantısı olmaması gerekiyor. Biz, aksi bir durumda ezeli rakibimizle karşı karşıya gelmek istemeyiz” cevabını verdiği bildirildi.

Galatasaray da beklemede

Kulübe geldiğinden beri ödeme sorunu yaşayan ve ilk kez böyle bir problemle karşılaştığı için huzursuz olan 24 yaşındaki futbolcu için benzer yöndeki çağrıların yine aracılar vasıtasıyla Galatasaray’a yapıldığı da olayın bir başka boyutu. Ancak Sarı-Kırmızılı ekipteki kongre atmosferinin bu yönde bir adıma engel olduğu, temas kurulan Galatasaraylılar’ın, “Buna yeni yönetim karar verir” dediği ifade edildi.

450 bine bitmişti

Hatırlanacağı gibi Tolgay Arslan, Hamburg’tan Beşiktaş’a 450 bin Euro (1 milyon 350 bin TL) karşılığında gelmişti. Yarım sezon için 650 bin Euro (Yaklaşık 2 milyon TL) garanti para ve 10 bin Euro (Yaklaşık 30 bin TL) kazanan Tolgay, sonraki yıl 1.3 milyon Euro (Yaklaşık 3.9 milyon TL) garanti ve 10 bin Euro maç başı almaya hak kazanacak. Bu garanti ücret her yıl 150’şer bin Euro (450 bin TL) artış gösterirken maç başları sabit kalacak.