Sezonun ilk yarısını lider olarak bitiren Beşiktaş’ta takımın elde ettiği başarının altında futbolcuların bireysel performanslarındaki gelişim dikkat çekiyor. Takımın başarısında katkı sahibi isimlerin birkaç sezonluk verilerine göz attığımızda ise bu tablo daha çarpıcı bir biçimde göz önüne çıkıyor.
Bunda ise teknik direktör Şenol Güneş’in hem taktik hem teknik hem de mental anlamdaki deneyimi yatıyor.Vasatı aşamayan futbolcular deneyimli hocayla birlikte adeta küllerinden yeniden doğdu.

ORTA SAHADA MAESTRO OĞUZHAN

Dikkat çeken isimlerden biri Oğuzhan. Ligde 15 maçta 5 gol, 5 asistle oynadı. Geçen sezon 25 lig maçında 2 gol atıp 5 asist yapmıştı. Oğuzhan, aynı zamanda takımı organize etmesiyle de öne çıkıyor. 17 maçta 13 gol ve 2 asistle oynayan Gomez, son 2 sezon kayıptı. Fiorentina ile toplam 29 lig maçında 7 gol atarken 1 asist yapabilmişti. Gökhan Töre de Güneş’le parladı. Geçen sezon 28 maçta 4 gol 5 asist yapan Töre, bu sezon daha 14 karşılaşmada 3 gol, 5 asisti yakaladı.

Avrupa’nın devleri peşine düştü

Oğuzhan, performansıyla Avrupa devlerinin de dikkatini çekti. Mancini’nin çalıştırdığı İtalyan ekibi İnter, Arsene Wenger’li İngiliz ekibi Arsenal oyuncuyu izletti. Alman kulüplerinin de listesine girdi.

Sosa’dan rekor

Arjantinli yıldız Sosa da üstüne koyanlardan oldu. Osmanlı maçında 2 gol atan Sosa, Avrupa kariyerinde ilk kez bir maçta 2 gol birden attı.

KÖYBAŞI FORMAYI VERMİYOR

İsmail Köybaşı, 8. haftadaki Rize maçıyla birlikte formayı geri vermedi. Cenk Tosun geçen sezon 18 maçta 5 gol atarken bu sezon 14 maçta 5 gol, 3 asistle oynadı. Kerim daha önceki iki sezonunda 38 maçta 3 gol atarken, bu sezon daha 13 maçta 3 gol, 1 asiste ulaştı.