Beşiktaş kaleci transferinde sona yaklaştı. Siyah-beyazlılar, Fransa'nın Marsilya takımının kalesini koruyan Steve Mandanda'yı renklerine bağlamak üzere...

 Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Siyah-beyazlılar, Fransa’nın Marsilya takımının kalesini koruyan Steve Mandanda’yı renklerine bağlamak üzere...

Başkan Fikret Orman’ın ifadesiyle Tolga Zengin ve Günay Güvenç ile rekabet edebilecek kalitede, önemli bir file bekçisi transfer etmek isteyen Kartal, Denys Boyko, Rene Adler, Steve Mandanda, David Ospina ve Samir Handanovic gibi isimleri listesine almış ve bu oyuncular için görüşmeler yapmıştı.

Siyah beyazlılar, bu listedeki oyuncular arasında tecrübesi, istikrarı ve atletizmiyle öne çıkan Steve Mandanda’nın transferinde çok ciddi mesafe katetti. Yönetim, Mandanda’ya senelik 1.5 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme önerdi. Fransa Milli Takımı’nın da kalecilerinden biri olan Zaire doğumlu eldiven yıllık 2 milyon Euro istiyor.

500’ER BİN EURO FARK

Kartal, Mandanda’nın kulübü Mar-silya’ya da teklifini sundu ve mukavelesi bu sezon sonunda bitecek olan deneyimli kaleci için 1 milyon Euro önerdi. Fransız ekibi ise 1.5 milyon Euro talep etti. Beşiktaş’ın Mandanda ile 1 milyon 750 bin Euro’ya, Marsilya ile de 1 milyon 250 bin Euro’ya anlaşması ve kısa süre içinde transferi resmen duyurması bekleniyor.