Beşiktaş'ın Yeni Hedefi Tolgay Arslan

Süper Lig'in şampiyon takımlarının gündeminde yer alan Tolgay Arslan konusunda Beşiktaş girişimlerini hızlandırdı.

FUTBOL 08.01.2015 - 02:31 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş, Milosevic ile oldukça başarılı bir anlaşmaya imza atarken, yeni hedef, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Tolgay Arslan.

Geçtiğimiz sezon devre arasında Gaziantepspor'dan Cenk Tosun'a imza attırarak, Türkiye'de bir ilki başaran Beşiktaş yönetiminin hedefindeki isim Hamburg forması giyen genç yıldız. Atiba ve Veli'nden birinin olmadığında rotasyonda sıkıntı çeken Slaven Bilic'in bu bölge için Marcelo Brozovic, De Jong, Gökhan İnler ve Zlatko Junuzovic gibi üst düzey istekleri olurken, yönetim kendisine Tolgay Arslan'ı sundu.

Tolgay Arslan'ın şimdi imzalanması durumunda sezon sonunda bedava takıma katılma imkanı bulunurken, yine Hamburg'un istediği cüzi rakamın ödenmesi durumunda devre arasında da takıma katılabileceği belirtildi.

Oyuncuyu kim ikna edecek?

Öte yandan Beşiktaş'ın Tolgay Arslan'ı ikna konusunda da gurbetçi yıldızlardan faydalanacağı ve özellikle Olcay Şahan'ın devreye girebileceği belirtildi.

Ersun Yanal milli takıma alamamıştı!

Ersun Yanal zamanında Ümit milli takımımız için oynatmaya ikna ettiği Tolgay Arslan'ı o dönemde Almanya milli takımına kaptırmıştı. Yanal'ın da o dönemden bu yana Tolgay Arslan'ın gelişimini takip ettiği bildirildi.

Eyvah! Inter de devrede!

Yabancı kuralı çıkmadan önce herkesin gözdesi olan Tolgay Arslan için Roberto Mancini'nin Inter'i de devreye girdi. Alman Hamburger Abendblatt gazetesi Tolgay için Inter'in harekete geçtiğini ve bu transferi devre arasında bitirmeye hazırlandığını yazdı. Gazete Inter'in sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Tolgay'ı şimdi almak için Hamburg'a Kuzmanovic takasını önerdiğini yazdı.

Kaynak: Hamburger Abendblatt 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@