Bir dönem Beşiktaş’ta teknik direktörlük yapan John Benjamin Toshack, siyah-beyazlıların Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih ile eşleşmesini değerlendirdi. Toshack, teknik direktör Şenol Güneş’ten de övgüyle bahsetti.

Beşiktaş daha iyi bir konumda”

Beşiktaş'ın 1997-1998 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ile oynadığı karşılaşmada teknik direktör olan Toshack, geçmiş döneme göre siyah-beyazlı ekibin Alman ekibi karşısında daha iyi konumda olduğunu dile getirdi.

Bayern Münih ile geçmişte çok zor dönemde eşleştiklerini belirten Toshack, "Rakiple yaptığımız iki maçı da 2-0'lık skorlarla kaybetmiştik. Şu anki Beşiktaş, Bayern Münih'i yenip tur atlamaya benim dönemime göre daha yakın. Yine de işi gerçekten çok zor. Umarım yanılırım. Bayern Münih, Almanya'nın bir numaralı kulübü." dedi.

***

“Beşiktaş’ın yaptıkları muazzam”

Beşiktaş'ı bu sezon çok iyi takip edemediğini vurgulayan John Benjamin Toshack, "Ancak Şampiyonlar Ligi skorlarını yakından takip ettim. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde yaptıkları muazzam. Herkesin başaramayacağı şeyleri gerçekleştirdiler. Kimsenin beklemediği şeyleri başardılar. Umarım yine şampiyon olurlar." diye konuştu.

***

"Beşiktaş'ın çok iyi teknik direktörü var"

Siyah-beyazlı ekipte yeniden görev yapmak isteyip istemeyeceği sorusunu yanıtlayan Toshack, artık kendisinin kariyerini tamamladığını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Kerem Atakan için 'takas' formülü Beşiktaş'ta Kerem Atakan için 'takas' formülü

Artık torunlarıyla ilgilendiğini vurgulayan Toshack, "Tabii ki Beşiktaş'ta çalışmayı çok isterim ama benim için bitti. Beşiktaş'ın da çok iyi bir teknik direktörü var. Çok iyi işler yaptığı için böyle bir şey gerektirmez." ifadelerini kullandı.

***

“Beşiktaş ile güzel anılarım var”

Bir ödül töreni için Türkiye'ye gelen Toshack, yeniden İstanbul'da bulunmanın kendisini mutlu ettiğini kaydederek, "Türkiye'ye ve İstanbul'a dönmek müthiş. Beşiktaş ile ilgili güzel anılarım var. Türk insanı çok iyi. Her geldiğimde anılarım canlanıyor." değerlendirmesinde bulundu.